czwartek, 18 lipca, 2024

Elegancki taras to dzisiaj nie tylko krzesła, fotele i obszerne stoły – chcąc bezpiecznie korzystać z uroków lata warto wybrać zadaszenia przydomowe na tarasach i w ogrodach. Innowacyjne konstrukcje jakimi są zadaszenia przydomowe zaskoczą nas nie tylko wspaniałym wyglądem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. Co warto o nich wiedzieć?

Przydomowe zadaszenia – nowoczesność i funkcjonalność!

Odpoczynek na tarasie czy w ogrodzie to doskonała forma relaksu dla wszystkich domowników. Dbając jednak o nasze zdrowie warto wybrać zadaszenia przydomowe, które pozwolą nam cieszyć się komfortowym cieniem nawet w najbardziej upalne dni.

Jak konstruowane są zadaszenia przydomowe? Konstrukcja złożona jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Ten rodzaj konstrukcji zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Konstrukcja pergoli zabezpieczona jest także przed silniejszymi podmuchami wiatru. Dach pergoli, w zależności od modelu, może być wykonany z materiału poliestrowego, jak również z aluminiowych elementów ruszających się wokół własnej osi. Tkanina poliestrowa pokryta jest warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że materiał jest zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci, osadzaniem się kurzu. Bez względu na rodzaj dachu nie nagrzewa się on w wyniku czego możemy odpoczywać w przyjemnym, chłodnym cieniu. O pozycji dachu decydujemy samodzielnie – dachy są regulowane manualnie lub automatycznie.

Zadaszenia przydomowe ochronią nas i… meble!

Dzięki zacienieniu miejsca wypoczynkowego możemy chronić nie tylko nas i naszych bliskich, ale również nasze meble ogrodowe. Dachy pergoli ogrodowych są całkowicie wodoodporne – oznacza to, że w przypadku niespodziewanego deszczu nie musimy martwić się o przemoknięcie.

Tags: ,