czwartek, 25 kwietnia, 2024

Segregowanie śmieci staje się coraz popularniejsze w Polsce – dzięki temu procesowi możliwe jest zwiększenie ilości produktów poddawanych recyklingowi, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska wokół nas. Okazuje się jednak, że to nie jedyne, co możemy zrobić, aby żyć w czystszym środowisku. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zminimalizuj ilość plastiku wokół siebie

Plastik to prawdziwa plaga naszych czasów. Od wielu lat stanowi on główny produkt wokół nas – z plastiku tworzone są przedmioty codziennego użytku, pojemniki jednorazowe czy reklamówki, które każdego dnia przynosimy ze sklepów. Taka reklamówka stanowi olbrzymie zagrożenie dla przyrody ożywionej i nieożywionej – reklamówki rozkładają się dziesiątki lat, a dodatkowo mogą powodować powstawanie pożarów, zagrażają zwierzętom. Również w domach mamy ich składowiska wychodząc z założenia, że kiedyś na pewno się przydadzą. Aby lepiej chronić środowisko warto zamienić plastikowe reklamówki na papierowe torby, dostępne np. na stronie producenta – induplo.pl. Taka torba świetnie sprawdzi się zarówno podczas zakupów, jak i jako opakowanie na drugie śniadanie do pracy czy szkoły. Odpowiednio przyozdobiona może służyć także jako opakowanie na elegancki prezent! Dzisiaj ekologia jest modna!

Dbaj o ekologię wspólnie z rodziną!

Z pewnością ekologiczne podejście do życia będzie znacznie bardziej satysfakcjonujące, jeśli pomogą nam w tym bliscy. Warto rozmawiać z dziećmi o konieczności ochrony przyrody – pogadanki dotyczące ekologii z pewnością pozwolą im zrozumieć, jak ważne jest dobro planety, na której wszyscy żyjemy.

Tags: ,
atn.org https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ gscooper.com