czwartek, 18 lipca, 2024

Planując rodzinny urlop, pod uwagę warto wziąć miasta znajdujące się na terenie Beskidu Śląskiego. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi Wisła, ale również Ustroń, gdzie z łatwością można znaleźć wygodny i niedrogi nocleg.

Wisła – klimatyczne górskie miasto

Co roku wielu turystów przyciąga urokliwa Wisła, czyli miasto, które stanowi doskonałą bazę do zwiedzania całego Beskidu Śląskiego. Wynajem apartamentów pozwoli na łatwe znalezienie odpowiedniego miejsca do wypoczynku, niezależenie od ilości osób, którą ma pomieścić pokój. Opłaca się wybrać zwłaszcza apartamenty Wisła zlokalizowane blisko centrum miasta, ponieważ zdecydowanie ułatwia to zwiedzanie miasta. A warto zaznaczyć, że Wisła ma wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania.

Historia polskich gór

O historii polskich gór pozwoli dowiedzieć się Muzeum Beskidzkie, które prezentuje wiele cennych eksponatów i pozwala docenić bogatą kulturę ludzi związanych z górami. Ogromną popularnością cieszy się także Muzeum Narciarstwa, gdzie poza nartami historycznymi znajdują się również narty samego Adama Małysza. Wszystkie nagrody polskiego skoczka i liczne z nim związane pamiątki można natomiast podziwiać w poświęconej w całości jego postaci Galerii. Z Wisły prowadzi również górski szlak widokowy, który ze względu na swój stopień trudności jest przyjazny najmłodszym. Apartamenty Wisła pozwolą odpocząć po satysfakcjonującej wędrówce.

Liczne atrakcje Ustronia

Pod względem turystycznym bardzo atrakcyjny jest również Ustroń, a apartamenty Ustroń nie ustępują w niczym wygodom, na jakie można liczyć, spędzając urlop w Wiśle. Wynajem apartamentów to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje komfort wypoczynku i to w przystępnej cenie. Ustroń obfituje w atrakcje, a zalicza się do nich między innymi infrastruktura turystyczna, która zlokalizowana została na terenie Równicy. Na tym wzniesieniu znajduje się popularny park linowy, a także tor saneczkowy. Wielką popularnością cieszy się również Leśny Park Niespodzianek, który uwielbiają dzieci. Wygodne apartamenty Ustroń dla całej rodziny gwarantują także piękny widok na góry, który rozciąga się z okien. W górski krajobraz wkomponowane zostały warte odwiedzenia kościoły, w tym jeden drewniany.

Tags: ,