niedziela, 26 maja, 2024

Letni odpoczynek to czas, aby przebywać blisko natury i cieszyć się wspaniałą pogodą. Nie musimy jednak wyjeżdżać daleko za miasto, aby cieszyć się letnią aurą – przydomowy taras czy ogród okażą się idealną przestrzenią do relaksu. W aranżacji pomogą dopasowane do potrzeb meble oraz pergola biała. Czy zadaszenie tego typu sprawdzi się w naszym ogrodzie czy na tarasie?

Pergola biała jako element nowoczesnej aranżacji tarasu

Pergole to idealna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych – w przeciwieństwie do parasola pergola może zacienić cały obszar miejsca wypoczynkowego i nie wymaga dodatkowej regulacji. Rozwiązanie, jakim jest pergola biała, pozwoli też na perfekcyjne wyznaczenie przestrzeni wypoczynkowej, co dodatkowo wpłynie na estetykę. Pergola biała doskonale sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, ale też prowansalskich czy rustykalnych – zestawiona z meblami technorattanowymi czy rattanowymi stworzy idealne miejsce do relaksu. Zadaszenie tarasu w tym stylu łączy w sobie wysoką estetykę, funkcjonalność i trwałość – wszystko za sprawą zastosowanych materiałów. Pergole ogrodowe mogą być uzupełniane o elementy takie jak rolety boczne i frontowe – pozwolą one na podniesienie poziomu prywatności, ochronią również przed promieniami zachodzącego słońca.

Jak wznoszona jest pergola biała?

Nowoczesna pergola biała to konstrukcja modułowa – elementy konstrukcji wykonane są z aluminium, które zabezpieczone jest przed wilgocią, korozją. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – jest on wykonany z ruchomych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. W ten sposób możliwe jest regulowanie ilości światła, które wpada pod pergolę w ciągu dnia. Dach możemy całkowicie zamknąć, przez co miejsce wypoczynkowe jest całkowicie zacienione. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej.

 

 

Tags: ,