czwartek, 18 lipca, 2024

Wygoda i funkcjonalna kanapa do ogrodu to mebel, bez którego trudno wyobrazić sobie długie, letni dni na tarasie czy w ogrodzie. Jej wybór nie powinien być przypadkowy. Decyzja o kupnie kanapy po okresie letnim pozwoli nam skorzystać ze znacznie niższych cen oraz wybrać pośród wielu interesujących modeli.

Kanapa do ogrodu z technorattanu

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym obecnie do produkcji mebli jest technorattan. Początkowo miał on zastępować naturalne włókna rattanowe, z czasem jednak stał się tak popularny, że klienci kupowali go ze względu na wysoką trwałość, elegancki design.

Włókno technorattanowe jest tworzywem syntetycznym. Oznacza to, że będzie wysoce odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, niskich i wysokich temperatur, działanie wilgoci, wnikanie kurzu. Nieporowata struktura sprawia, że czyszczenie takiej powierzchni nie sprawi nam żadnego problemu. Meble technorattanowe oferowane są w obszernych kolekcjach inspirowanych stylem nowoczesnym lub klasycznym. Kanapa do ogrodu jest jednym z kluczowych elementów zestawów technorattanowych. Aby podnieść komfort podczas wypoczynku możemy kanapę technorattanową wyposażyć w dodatkowe poduszki na meble.

Kanapy do ogrodu znajdziemy także w kolekcjach mebli aluminiowych czy też łączonych (np. aluminium i drewno). Model dobierzmy w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań.

Jak chronić kanapy ogrodowe w czasie jesieni i zimy?

Zbliżająca się jesień i zima powinny być dla nas sygnałem, aby zacząć zastanawiać się jak ochronić nasze meble ogrodowe przed chłodem czy śniegiem. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie wysokiej klasy pokrowców ogrodowych, które tworzone są z tkanin technicznych. Dzięki ściągaczom możemy idealnie dopasować je do kształtu mebla i mieć pewność, że będzie on doskonale chroniony przed wilgocią.

Tags: , , ,