czwartek, 18 lipca, 2024

Kable instalacyjne jednożyłowe to artykuły elektryczne kupowane naprawdę bardzo często. Z uwagi na to, iż służą one do przeprowadzania prądu elektrycznego muszą być wykonane wyjątkowo starannie

Na rynku dostępne są kable giętkie bardzo wysokiej jakości. Wśród nich wyróżnić można kilka rodzajów, dzięki czemu możliwości ich wykorzystania są naprawdę bardzo szerokie. Od kabli elektrycznych różnią się one tym, że można układać je tylko wewnątrz budynków. Przewody elektryczne mogą mieć bardzo różną formę. W sprzedaży znajdują się przewody w formie drutu, szynoprzewodu lub linki. W ich środku umieszczona jest żyła, która przewodzi prąd. Do wykonania żyły używana jest miedź lub aluminium. Przewody elektryczne, które znajdują się w sprzedaży występują w dwóch typach: z izolacją lub bez.

 

Przewody jednożyłowe zostały podzielone na dwa typy: DY oraz LGY. Pierwsze to przewody w formie linki, drugie mają formę miedzianej linki. Przewody jednożyłowe stosowane są wewnątrz budynków, można je wykorzystać także do łączenie ruchomych, wewnętrznych elementów aparatów i maszyn. Przewód linka nie bez powodu jest tak chętnie wybierany.

Tags: ,