czwartek, 18 lipca, 2024

Rynek kosmetyczny oferuje nam obecnie szeroki wybór produktów, które mają za zadanie wspierać nas w codziennej pielęgnacji czy wręcz pomagać uporać się z mankamentami naszej skóry. Możemy więc spotkać kremy do cery naczynkowej, nawilżające, ujędrniające, regenerujące czy wiele innych rodzajów. Z pewnością mieliśmy też okazję znaleźć na półce sklepowej krem BB będący szczególnym typem kosmetyku, o którym dziś opowiemy nieco szerzej.

Czym jest krem BB?

Skrót „BB” można rozwinąć z języka angielskiego jak beauty balm lub blemish balm, co w tłumaczeniu na polski oznacza nic innego jak krem upiększający. Formuła tego kosmetyku powstała jednak w Niemczech, natomiast na szeroką skalę została rozpowszechniona w Azji, gdzie kobiety zaczęły stosować go jako podstawowy krem do codziennej pielęgnacji.

Warto również podkreślić, że kremy BB przeznaczone są dla osób w każdym wieku, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno u 20-latków, jak i 40-latków. Produkt ten skierowany jest nie tylko do kobiet, ale również do mężczyzn.

Właściwości kremu BB

Czym więc krem BB zasłużył sobie na tak dużą popularność wśród Azjatek? Przede wszystkim swoim uniwersalnym zastosowaniem, dzięki czemu mogą po niego sięgać osoby o rozmaitych typach cery czy problemach skórnych.

Wśród jego najważniejszych właściwości zaliczyć można:

nawilżanie – krem posiada w sobie składniki nawilżające skórę, dzięki czemu nie trzeba już stosować dodatkowych balsamów. Świetnie więc sprawdzi się jako podkład pod makijaż,Ochrona skóry – krem BB bogaty jest w witaminy i minerały, które doskonale chronią skórę i korzystnie wpływają na barierę ochronną naskórka. W ten sposób wzmacnia się ochrona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Leczenie przebarwień – jedną z właściwości kremu BB jest wsparcie w walce z różnego rodzaju przebarwieniami na skórze, plamami czy innymi zmianami. Odświeżenie – zaletą stosowania kremów BB jest również uzyskanie efektu świeżej, pozbawionej worków czy cieni skóry, dzięki czemu wyglądamy młodziej i bardziej promiennie.

Kiedy stosować krem BB?

Z racji tego, że krem ma charakter uniwersalny, można go stosować o każdej porze dnia, zarówno rano, jak i wieczorem. Doskonale sprawdza się jako baza pod makijaż, gdyż świetnie wyrównuje strukturę skóry i tym samym zapewnia dłuższe utrzymywanie się kosmetyków na twarzy. Krem BB stosuje się jak każdy inny – po oczyszczeniu skóry należy delikatnie wklepać opuszkami palców niewielką ilość kosmetyku, aż do jego wchłonięcia.

Krem bb znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

Tags: ,