czwartek, 18 lipca, 2024

Zakup mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie. Większość modeli, które według zapewnień producentów mają być niezawodnym wyposażeniem na lata, już po pierwszym sezonie traci swój pierwotny urok. Czy znalezienie wyposażenie ogrodowego, które będzie służyło przez kilka lat, musi graniczyć z cudem?

Nowa odsłona tradycji

Wszystkim, którzy oczekują czegoś więcej niż plastikowe albo drewniane krzesła, z ratunkiem przychodzą innowacyjne materiały i nowoczesne metody produkcji. Technorattan to tworzywo na miarę XXI wieku – trwałe, solidne, niezawodne w każdych warunkach. Czym tak właściwie jest materiał, którego popularność stale rośnie? Technorattan, zwany również eko-rattanem lub polirattanem, jest ulepszoną przez człowieka wersją naturalnego surowca pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Syntetyczne tworzywo przypomina swój naturalny pierwowzór, jednak odznacza się dużo wyższą odpornością na urazy mechaniczne i działanie zmiennych warunków pogodowych. Zestawy mebli ogrodowych wykonane z technorattanu za nic mają sobie działanie wilgoci, śniegu, promieniowania UV i skrajnych temperatur. Co więcej, krzesła ogrodowe, stoły i fotele mogą przezimować na zewnątrz, bez szkody dla ich struktury.

Jak dbać o technorattan?

Wydawać by się mogło, że utrzymanie mebli w idealnej kondycji musi wymagać impregnacji i stosowania zabezpieczeń. Nic bardziej mylnego! Meble z technorattanu nie wymagają aplikowania żadnych powłok ochronnych. Co więcej, wszystkie zabrudzenia można błyskawicznie usunąć, używając tylko mokrej ściereczki i delikatnego detergentu.
Wysokie walory estetyczne i użytkowe mebli z technorattanu zostały zauważone nie tylko przez właścicieli prywatnych ogrodów, ale również przedsiębiorców. Lekkie stoły, krzesła, huśtawki i sofy coraz częściej zdobią przestrzenie luksusowych restauracji, hoteli czy salonów SPA.

Tags: , ,