czwartek, 28 marca, 2024

Niemcy od bardzo dawna są krajem, w którym pracuje wielu pracowników z Polski. Wielu z nich pracuje w tym kraju legalnie. W ich imieniu pracodawcy odprowadza więc zaliczki na poczet podatku dochodowego. Polacy, którzy pracowali lub nadal pracują w Niemczech mają prawo do ubiegania się o zwrot podatku.

Zwrot podatku z Niemiec: co zrobić, aby odzyskać pieniądze?

Rozliczeni się z niemieckim urzędem skarbowym jest bardziej skomplikowane niż z polskim fiskusem. W Niemczech podatnicy mają prawo do sporej ilości ulg. Prawidłowe rozliczenie się z Finanzamat dla pracowników z Polski może okazać się bardzo trudne; wiele osób zwraca się więc do wyspecjalizowanego biura podatkowego. Bliższe informacje o tym, jak ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec osoby zainteresowane znajdą wchodząc na stronę www.zwrot-podatkow.pl. Warto pamiętać, że zwrot podatku przysługuje za cztery lata wstecz.

Niezbędne dokumenty

To przede wszystkim oryginalny Lohnsteuerbescheinigung. To dokument, który każdemu pracownikowi wręcza jego pracodawca. Osoby, które pobierały w Niemczech zasiłek dla bezrobotnych muszą dołączyć stosowne zaświadczenie. W przypadku, gdy pracownikowi przysługują ulgi podatkowe, koniecznie musi zebrać stosowne dokumenty. Jakie to będą dokumenty, zależy od tego z jakiej ulgi podatnik zamierza skorzystać. Wykaz ulg i dokumentów można znaleźć na wspomnianej wyżej stronie internetowej. Prawo do ulg zwiększa kwotę, którą zwróci niemiecki urząd skarbowy. Z im większej ilości ulg można skorzystać, tym zwrot podatku jest większy. Do tego warto rozliczać się ze współmałżonkiem; to kolejna możliwość, aby uzyskać większy zwrot podatku. Całkowity zwrot podatku z Niemiec przysługuje osobom, których wynagrodzenia w danym roku podatkowym były niższe od kwoty wolnej od podatku.

Tags: ,
https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ lishwebteachers.com https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/