czwartek, 18 lipca, 2024

Ogrody to nie tylko samoistna i bujna natura, która w elementarny sposób komponuje niepowtarzalne dzieło ogrodu. To również działania aranżacyjne, które udoskonalają przestrzeń i nadają jej niezwykłego charakteru. Należy do nich wznoszenie obiektów małej architektury ogrodowej oraz konstrukcji takich jak zadaszenia tarasu. Te ostatnie są symbolem nowocześnie pojętego komfortu, ale także przykładem awangardowej estetyki.

Stylowe zadaszenia tarasu

Zadaszenia tarasu to sprytne rozwiązania, które w dodatku wpływają na wygląd całego otoczenia domowo-ogrodowego. Planując montaż zadaszeń tarasu, warto więc wziąć pod uwagę także jego design. Minimalistyczne zadaszenia ogrodowe prezentują się niezwykle lekko, a przy tym są tak solidne i wytrzymałe. Takie możliwości daje zastosowanie aluminium do budowy podstawy całej konstrukcji. Zresztą idealnym dopełnieniem tarasu z zadaszeniem tego typu będą też aluminiowe meble – wzór minimalizmu i elegancji w nowoczesnej interpretacji.

Zadaszenia tarasu w nocnym ogrodzie

Walory estetyczne zadaszeń tarasu ujawnią się także nocą, gdyż często konstrukcje te wyposażone są w zintegrowane oświetlenie. W wieczornym czy nocnym ogrodzie nasz oświetlony taras zaprezentuje się nad wyraz efektownie. Designerskie, lekkie, jasne konstrukcje na tle ciemnego ogrodu staną się rodzajem osobnego świata, w którym zechcemy zagościć na dłużej, może nawet aż do samego rana.
Z tego względu warto zainwestować w zadaszenia wyposażone w wysokiej jakości listwy LED lub oświetlenie punktowe (odporne na warunki atmosferyczne), montowane do poprzecznych belek przeciwwietrznych. Ważne, żeby okablowanie nie szpeciło całości i było zamaskowane w tkaninie. Wybierzmy też zadaszenie z regulacją natężenia światła i obsługą za pomocą pilota.

Tags: , ,