czwartek, 18 lipca, 2024

Pięciodniowe remonty czy przebudowy domów pokazywane w znanym programie telewizyjnym budzą zdumienie, zachwyt i niejednokrotnie rozbudzają apetyt na kapitalny remont naszego mieszkania czy domu albo na budowę nowego.

Ale nie wszystko w życiu da się tak zmontować, jak taśmę filmową. Remont czy budowa domu to wielkie wyzwanie logistyczne i finansowe, a do tego wymagające znacznej dozy cierpliwości i asertywności. Chyba, że znajdziemy idealnego wykonawcę…

Znajomi ci prawdę powiedzą…

Poszukiwanie wykonawcy inwestycji budowlanej najlepiej zacząć od zasięgnięcia informacji w miejscowej prasie, Internecie a przede wszystkim wśród osób, które ostatnio budowały lub remontowały dom. Wprawdzie nie każda ekipa będzie miała tak dobrą opinię jak firma budowlana Opole, to warto na podstawie ocen pozytywnych oraz nagannych stworzyć własny obraz możliwości wyboru wykonawcy w najbliższej okolicy.

Internet to przede wszystkim strona www firmy. W tym miejscy powinny zaleźć się zakładki z portfolio, czyli zdjęciami i opisem już zakończonych inwestycji, rekomendacje klientów a także oferta dotycząca rodzajów wykonywanych prac, informacja o zatrudnieniu a także o ilości i rodzaju sprzętu budowlanego, jaki firma posiada lub jakim dysponuje. Nie bez znaczenia jest sprawdzenie, czy usługodawca ma w zakresie wszystkie prace, czy zatrudnia podwykonawców. Znaczna ilość podwykonawców to z reguły kłopoty z terminowością wykonawstwa.

Rzetelność jest bezcenna

To prawda, ale firmie budowlanej za usługi inwestor płaci nie komplementami, ale prawdziwymi pieniędzmi. Cennik usług to pierwszy test uczciwości. Powiedzeń typu: „ na pewno dogadamy się” lepiej unikać jak ognia. Cena usługi podana na początku współpracy, zapisana w kosztorysie oraz potwierdzona umową na piśmie może oczywiście ulec zmianie, ale w przypadku posiadania umowy można tej zmiany dokonywać wyłącznie pod pewnymi warunkami i w wyniku porozumienia stron.

Solidna firma budowlana Opole nie podejmuje zlecenia zanim nie sprawdzi warunków terenowych – wizja lokalna to podstawa do szacowania możliwości wykonawczych usługodawcy. Nie każdą fuszerkę da się poprawić – na przykład źle wylane fundamenty mogą przyczynić się do katastrofy budowlanej a poprawienie takiego błędu jest czasem niemożliwe.

Oferowanie cen zbyt niskich zawsze powinno być zweryfikowane przez zamawiającego. Powodem niskich kosztów wykonawcy może być łamanie prawa pracy – nikt nie chce na swojej budowie mieć nieprzyjemnych wizyt inspektorów PIP czy innych służb sprawdzających uczciwość pracodawców, do których z całą pewnością zalicza się firma budowlana Opole.

Tags: ,