czwartek, 18 lipca, 2024

Naturalne drewno w strefie wypoczynkowej pozwala na wykreowanie wyjątkowego miejsca, dopasowanego do naszych potrzeb. Chcąc cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu warto postawić na meble funkcjonalne i trwałe, które będą towarzyszyć nam przez długie lata. Co wybrać?

Meble technorattanowe – klasyczne piękno

Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się meble technorattanowe. Klasyczny technorattan oferowany jest dzisiaj w odświeżonej, zupełnie nowej wersji. Dawniej meble technorattanowe stanowiły modny dodatek w ogrodzie – dzisiaj doceniamy przede wszystkim wysoką odporność na uszkodzenia i zmienne warunki pogodowe.

Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach, które nie wyginają się, nie odkształcają i nie łamią. Zaletą aluminium jest również to, że jest ono bardzo lekkie, więc podnoszenie czy przenoszenie takich mebli nie sprawia żadnego problemu. Włókno technorattanowe posiada nieporowatą strukturę – oznacza to, że materiał ten nie chłodnie brudu czy wilgoci, a jego przygotowanie do użytku zajmuje wyłącznie chwilę. W kompletach technorattanowych znajdziemy sofy narożne, wygodne leżanki ogrodowe, krzesła, fotele i stoliki kawowe.

Nowoczesne meble z drewna tekowego

Meble z drewna tekowego są cenione przez miłośników natury. Naturalne drewno doskonale prezentuje się w otoczeniu zieleni. Patrząc od strony praktycznej nie sposób nie zauważyć olbrzymiej trwałości drewna teakowego: odpowiednio zabezpieczony materiał nie chłonie wilgoci, brudu. Stoły z drewna teakowego możemy zestawiać z nowoczesnymi, lekkimi krzesłami z rotangu. Teakowy stół doskonale nadaje się do zorganizowania spotkania w większym gronie na świeżym powietrzu. Siadając wspólnie przy jednym stole możemy spędzić czas z tymi, których kochamy i cenimy.

Tags: ,