niedziela, 3 marca, 2024

Chcąc spędzić nieco czasu poza miastem i szukając ciekawych wycieczek po Polsce warto zwrócić uwagę na zachodnie granice Polski. W okolicach Zielonej Góry rozciąga się pas polskich winnic, które w ostatnich latach coraz chętniej otwierają się dla zwiedzających. Wycieczka tego typu to świetna okazja, aby zapoznać się z polską tradycją winiarską i skosztować produktów pochodzących z polskich winnic.

Szlakiem polskich winnic

Jednodniowe wycieczki do polskich winnic to świetny sposób na relaks, aktywne spędzenie czasu oraz zapoznanie się z tajemną wiedzą tworzenia doskonałego wina. Decydując się na winnice lubuskie warto wybrać wycieczkę z biurem podróży – takie jednodniowe wycieczki są organizowane w najmniejszych detalach! Przede wszystkim zapewniony jest autokar, który szybko i bezpiecznie dowiezie nas z grupą i przewodnikiem do wybranej winnicy. Na miejscu czekać już będą na nas właściciele. Pierwsze kroki skierujemy na pola, gdzie rosną winoroślą – właściciele opowiedzą nam o tym, jak prawidłowo pielęgnować i dbać o winorośl. Sprawdzimy, w jaki sposób rozpoznawać dojrzałe winogrona. Kolejne kroki skierujemy do winnicy, gdzie dowiemy się co dzieje się z winogronem po zebraniu, jak wygląda proces jego leżakowania. Na koniec zwiedzania uczestnicy wycieczki zaproszeni zostaną na wyjątkową degustację, która pozwoli nam zapoznać się ze specjałami konkretnej winnicy. To także świetna okazja do tego, aby porozmawiać z właścicielami winnicy na temat ich codziennej pracy.

Poznaj piękno Polski zachodniej!

Poznawanie Polski to doskonała alternatywa dla dalekich wypraw w niepewnych czasach. Szukając miejsc wartych odwiedzenia zbaczajmy z utartych szlaków i omijajmy wielkie miasta, aby poznać urok nieodkrytych czy mało znanych miast.

Tags: ,
live url https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/