czwartek, 18 lipca, 2024

Wypadanie włosów jest rzeczą naturalną i dotyczy każdego z nas bez względu na płeć oraz wiek. Ma to ścisły związek z cyklem życia włosa, który w momencie zbliżania się ku końcowi wypada, aby na jego miejscu mógł pojawić się nowy włos. Sytuacja może się jednak okazać niepokojąca, kiedy włosów nam z głowy ubywa, a nowych nie przybywa.

Kiedy wypadanie włosów może oznaczać łysienie?

Zdrowy człowiek dziennie traci do 150 włosów, w których miejsce po jakimś czasie odrastają nowe włosy. W okresie wzmożonego stresu oraz przemęczenia może tych włosów wypadać nawet do 200 dziennie, jednak zawsze w ich miejscu odrastają nowe.

Problem zaczyna się pojawiać w momencie, kiedy włosów nam znacząco ubywa, a nie przybywa nowych. W związku z powyższym na naszej głowie pojawiają się pozbawione włosów prześwity, które ostatecznie mogą pokryć całą skórę głowy.

Jak zatem radzić sobie z łysieniem?

Przede wszystkim, zauważając u siebie wyżej występujący problem, niezwłocznie powinniśmy wybrać się do kliniki medycyny estetycznej. Znajdujący się tam sztab specjalistów pomoże nam w przezwyciężeniu problemu, jakim zostaliśmy dotknięci.

Aby odzyskać włosy w wyłysiałych miejscach, zostaniemy poddani zabiegom, których celem jest właśnie spowodowanie, aby włosy odrosły.

Ostatnio bardzo popularnym zabiegiem na arenie międzynarodowej jest przeszczep włosów artas. Polega on na transplantacji włosów za pomocą innowacyjnej maszyny artas.

Zabieg ten wykonywany jest techniką fue artas i polega na nacinaniu skóry głowy w celu przeszczepiania mieszków włosowych. Przeszczep włosów artas jest małoinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Technika fue artas stosowana jest również w przypadku osób, które przebyły chemioterapię, a także i tych, które posiadają na głowie różnego rodzaju blizny również te powstałe w wyniku poparzenia.

Przeszczep włosów przy użyciu urządzenia artas odbywa się jednokrotnie a jego efekt jest oszałamiający. Dzięki temu wiele osób, które zamknęły się w sobie z powodu problemu jakim jest brak włosów odzyskało wiarę w siebie, a tym samym ponownie otworzyły się do otaczającego je świata.

W związku z powyższym nie warto zwlekać z podjęciem decyzji, a jak najszybciej umówić się na zabieg w klinice medycyny estetycznej.

Tags: , ,