czwartek, 18 lipca, 2024

Posiadacze własnych tarasów coraz częściej aranżują te miejsca jako przestrzeń wypoczynkową, odpowiednią do relaksu, czytania książek, podawania posiłków. Stworzenie takiego tarasu nie jest uciążliwe – producenci oferują nam wiele interesujących kompletów meblowych, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Komfort w strefie relaksu

Na tarasie pragniemy czuć się wypoczęci i zrelaksowani – miejsce to faktycznie sprzyja. Otoczenie zielni, natura wokół nas, świeże powietrze – czego chcieć więcej od pięknego popołudnia? Taras może stać się miejscem spotkań rodzinnych: wystarczy odpowiednio dobrany stół i kilka krzeseł. Jeśli chcemy stworzyć tu miejsce relaksu dla siebie: stawiając leżankę ogrodową możemy czytać, opalać się czy nawet drzemać – umożliwi to regulowany zagłówek. Dysponując niewielkim tarasem wystarczy stolik kawowy i dwa wygodne fotele, aby stworzyć własną oazę spokoju – to bardzo proste!

Dach nad naszymi głowami!

Czy wiesz, że z tarasu możemy korzystać bez względu na pogodę? Jest to możliwe dzięki nowoczesnej tarasoli. Zadaszenia tarasów stają się coraz popularniejsze w Polsce – widać je zarówno na tarasach, jak i w ogrodach. Tarasola to funkcjonalny dodatek, który pozwoli uchronić się przed silnym słońcem, deszczem i promieniowaniem UV.

Tarasola to konstrukcja wznoszona z aluminiowych profili malowanych proszkowo – to rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz struktury ukryto system odprowadzania wody. Kolor konstrukcji zależy od klienta – może on wybrać kolor z szerokiej palety barw klasycznych i kolorów drewnopodobnych.

Dach tarasoli wykonany jest z aluminiowych lameli lub też z tkaniny technicznej – jest to zależne od modelu. Bez względu na rodzaj dachu struktura nie nagrzewa się, przez co w cieniu tarasoli panuje chłód i niższa temperatura.

Tags: ,