czwartek, 18 lipca, 2024

Choć to prysznice cieszą się w zdecydowanej większości większą popularnością, to jednak wanny również nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Nic więc dziwnego, że na rynku znaleźć ich można ogromny wybór, który powoduje, że wielu niedoświadczonych w zakupie takiego sprzętu inwestorów nie do końca jest przekonana, na co powinni zwracać uwagę.

Materiał wykonania

Nie da się ukryć, że najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kupowanie wanien, jest materiał wykonania. Jeszcze do niedawna w domach dominowały ciężkie i niewygodne w używaniu wanny metalowe, które nie były ani ładne, ani trwałe, ani tym bardziej wygodne w codziennym używaniu.Na szczęście obecnie rynek oferuje znacznie większy wybór, tak więc każdy inwestor ma możliwość dobrania odpowiedniej dla siebie wanny. Tymi, które szczególnie mocno można polecić, są wanny akrylowe. Ogromną zaletą takiej wany jest fakt, że jest ona bardzo lekka, co umożliwia jej wygodny transport, lecz również nawet własnoręczny montaż. Dodatkowo wanna akrylowa cechuje się tym, że nie wytraca ciepła, tak więc woda w niej dłużej pozostaje w wysokiej temperaturze. Dodatkowo wanna akrylowa jest przyjemna w dotyku, a także jest odporna na powstawanie na niej grzybów i pleśni. A jakby tego było mało, jest ona stosunkowo tania na tle konkurencji.

Jaki kształt wanny?

Jeśli ma się już wybrany materiał, z którego dana wanna będzie wykonana, następnie należy przejść do wyboru jej kształtu. W zdecydowanej większości klienci wybierają po prostu wanny prostokątne, które nie tylko są najbardziej uniwersalne, lecz również najłatwiej jest umieścić w łazience. Oczywiście nie oznacza to, że wanny prostokątne to jedyne, co można wybrać. Równie dużym powodzeniem cieszą się np. wanny narożne. I choć wanna narożna, która może być w zależności od potrzeb symetryczna lub też asymetryczna, będzie zdecydowanie mniej praktyczna niż wanna prostokątna. Mimo jednak to jest ona w stanie zmieścić się w nawet najmniejszej łazience, czego nie da się powiedzieć o wersji prostokątnej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Oprócz materiału wykonania oraz kształtu wanny warto także podczas zakupu zwrócić uwagę na to, jakiej będzie ona pojemności. Co prawda standardowa wanna posiada około 400 litrów, lecz często zdarzają się wanny mniejsze, dlatego też, aby uniknąć przykrej niespodzianki, warto się dokładnie zorientować, jaką dany model posiada pojemność. Dodatkowo warto pomyśleć o wannie, która posiada specjalnie wyprofilowane miejsce na kosmetyki, a być może nawet jest wyposażona w siedzisko, co znacznie podniesie komfort korzystania z niej na co dzień.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Tags: ,