czwartek, 25 kwietnia, 2024

Zdrowa i elastyczna skóra jest wynikiem nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale i codziennej diety, ochrony przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Za jej dobrą kondycję odpowiada w dużej mierze kwas hialuronowy, który występuje w naszym organizmie naturalnie. Substancja ta łączy cząsteczki wody w komórkach i sprawia, że skóra staje się lepiej nawilżona i sprężysta. Zanik kwasu hialuronowego sprawia, że na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jak z nimi walczyć?

Skuteczne metody na walkę ze zmarszczkami

Proces powstawania zmarszczek jest naturalny i czeka każdego z nas. Wynika on przede wszystkim ze zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego w naszej skórze. Ubytek tej substancji wiąże się z odwodnieniem skóry, przesuszeniem oraz utratą sprężystości. Efektem są pierwsze zmarszczki oraz podatność skóry na uszkodzenia. Zmarszczki szpecą twarz i sprawiają, że staje się ona wizualnie starsza. Do niedawna sądzono, że możliwa jest walka z nimi przy pomocy kremów przeciwzmarszczkowych – te jednak działają jedynie powierzchniowo. Zdecydowanie skuteczniejsze okazują się zabiegi medycyny estetycznej. Przeczytamy o nich na stronie karolinakusnierz.pl.

Jak przeprowadzane są zabiegi medycyny estetycznej?

Kliniki medycyny estetycznej oferują swoim klientom zabiegi spłycające zmarszczki, zabiegi związane z powiększaniem i modelowaniem ust oraz konturowaniem owalu twarzy. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską oraz dokładnym wywiadem zdrowotnym. Stosowany podczas zabiegów kwas hialuronowy jest wprowadzany pod skórę, dzięki czemu może działać znacznie głębiej niż kremy. Efekty jego działania widoczne są od razu – zmarszczki są wyraźnie spłycone i mniej widoczne. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 6-8 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

 

Tags: , ,
tromor.com.pl nawhitefornchouse.com tssoundscape.com