niedziela, 26 maja, 2024

Bytomska Opera Śląska jest miejscem doskonale znanym miłośnikom opery z całej Polski. Znana jest z tego, że odbywają się w niej wydarzenia unikatowe. Niektóre mają kameralny charakter, nie brakuje jednak i takich, których wymiar jest ogromny.

Jednym z nich z pewnością w tym roku będzie Konkurs Adama Didura – wielkie święto wokalistyki operowej, które z pewnością zachęci do odwiedzenia Śląska melomanów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy.

O tym, że konkurs został uhonorowany imieniem Adama Didura nie zadecydował wcale przypadek. W Bytomiu jest on pamiętany przede wszystkim jako pedagog, jeden z twórców śląskiej sceny operowej, a przede wszystkim – pierwszy dyrektor teatru operowego w tym mieście. Nie wolno jednak zapominać o tym, że Didur był jednocześnie mistrzem scen operowych o pięknym basie, który wielu innych artystów uważało za swój wzór. Kolejna edycja konkursu ma nie tylko zaprezentować młodych artystów podążających ich śladem, ale również wypromować ich otwierając im drogę do wielkich scen.

Tags: ,