czwartek, 18 lipca, 2024

Mycie zębów jest niezwykle ważne, ponieważ dzięki ich odpowiedniej pielęgnacji można zatrzymać zdrowy i ładny uśmiech na bardzo długi okres czasu. Szczotkowanie ich przy użyciu pasty do zębów zapewnia odpowiednią higienę i chroni przed uszkodzeniami szkliwa.

Odpowiednie czyszczenie

Oczywiście zęby można czyścić również bez użycia pasty do zębów, jednak nie daje to tak dużych efektów. W pastach do zębów zawarte są środki, które nie tylko szybciej docierają do różnego rodzaju bakterii, ale również chronią jamę ustną przed ich powstawaniem. Dlatego też czyszczenie zębów bez użycia pasty jest, jak najbardziej możliwe, jednak nie zapewnia im ochrony na dłużej.

Usuwa kamień nazębny

Ważną funkcją, jaką spełnia pasta do zębów jest usuwanie kamienia nazębnego, który przyczynia się nie tylko do powstania próchnicy, ale również do osłabienia całego szkliwa. Pasta do zębów posiada środki ścierne, które w zależności od jakości pasty radzą sobie z usuwaniem kamienia.

Wybiela zęby

Większość past dostępnych na rynku oprócz funkcji czyszczącej, spełnia również funkcję wybielającą. Pasty takie nie tylko sprawiają, że zęby zmieniają swój kolor na bielszy, ale również usuwają wszelkiego rodzaju przebarwienia. Są one charakterystyczne szczególnie w przypadku osób nadmiernie pijących kawę, czy palących papierosy. Tym samym pasty do zębów nie tylko chronią zęby, ale również zapewniają ładny, biały wygląd szkliwa.

Usuwa nieprzyjemny zapach

Kolejną bardzo ważną funkcją pasty do zębów jest również usuwanie nieprzyjemnego zapachu. Związki w nich zawarte dezaktywują bakterie bytujące na tylnej części języka i eliminują lotne związki siarki będące źródłem przykrego zapachu. Dlatego też świeży oddech utrzymuje się nie tylko zaraz po umyciu zębów, ale jeszcze przez długi okres w ciągu dnia. Im lepszej jakości pasta, tym dłużej będzie chroniła przed nieprzyjemnych zapachem.

Chroni dziąsła

Dziąsła potrafią być bardzo wrażliwe i podatne na różnego rodzaju stanu zapalne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż odpowiednio dobrana pasta jest również w stanie przyczynić się do usunięcia stanu zapalnego dziąseł. Jeżeli są one bardzo wrażliwe, to wybór odpowiedniej pasty powinien zostać skonsultowany z dentystą. Pomoże on dobrać taką, która nie tylko nie będzie dodatkowo podrażniać ich przy myciu, ale również będzie je chronić w ciągu dnia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ stany zapalne powodują nieprzyjemne konsekwencje takie, jak krwawienie dziąseł, czy też okropny ból przy spożywaniu posiłków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pasty do zębów

Tags: ,