czwartek, 25 kwietnia, 2024

Termin peszel nawiązujący do tak zwanego systemu Peschla, jest wykorzystywany podczas opisywania tworzywowych, karbowanych rur elektroinstalacyjnych.

Rury takie znane są z szeregu możliwych zastosowań, docenia się je więc zarówno wtedy, gdy potrzebuje się schronienia dla kabli teletechnicznych, jak i wtedy, gdy ukryć trzeba kable elektryczne, rury sanitarne, kable telefoniczne, a nawet światłowody. Dzięki karbom, którymi charakteryzuje się peszel, możliwe jest łatwe układanie łuków, przyczyniają się one przy tym do tego, że osłona jest bardziej trwała.

Dostępne w sprzedaży peszle można dzielić na przynajmniej kilka rodzajów. Zbrojone są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia przedłużające ich żywotność, niepalne zaś sprawiają, że nawet w przypadku zaprószenia ognia nie dochodzi do rozprzestrzeniania się płomieni. Ciekawym rozwiązaniem są też peszle bezhalogenowe, które w procesie spalania nie eliminują szkodliwych gazów, a także peszle ze szwem sprawiające, że możliwe staje się nałożenie peszla na istniejący już kabel.

Jeśli planujesz zakup artykułów elektrycznych zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu – elektryczny.pl. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz produkty znanych producentów.

Tags: ,
zobacz m.org ptastate.org