czwartek, 18 lipca, 2024

Urządzenia, które doskonale sprawdzają się w zakładach przetwórczych i przemysłowych oraz wielu firmach z branży spożywczej to pakowarki próżniowe. Są to maszyny do pakowania jedzenia  próżniowo. Dzięki takiemu procesowi produkty  zachowują na dłużej swoje walory zapachowe i smakowe.  Są one absolutną podstawą wyposażenia wielu zakładów spożywczych i gastronomicznych. W naszej firmie ERY food Machinery oferujemy najwyższej klasy modele pakowarek różniące się parametrami tak, że każdy znajdzie maszynę dostosowaną do swojego zakładu. Zobacz naszą ofertę!

Jak działa pakowarka próżniowa?

Pakowarki próżniowe pozwalają na błyskawiczne pakowanie produktu, odsysając powietrze z wnętrza opakowania, a następnie zamykają je za pomocą mocnego zgrzewu.

Zastosowanie takiej metody znacząco wydłuża żywotność produktów i pozwala na dłuższe ich przechowywanie. Na rynku rozróżniamy dwa rodzaje pakowarek: komorowe i bezkomorowe. W przypadku tych pierwszych cały produkt z opakowaniem zamykany jest w specjalnej hermetycznej komorze, gdzie następuje automatyczny proces zgrzewania. Są to bardzo popularne i efektywne maszyny, są wygodne w obsłudze, a pakowanie jest bardzo szybkie. Posiadają jednak spore gabaryty, polecane są więc zazwyczaj do dużych zakładów produkcyjnych. W mniejszych zakładach i gastronomi świetnie sprawdzą się za to mniejsze  pakowarki próżniowe bezkomorowe inaczej zwane listwowymi. Umieszcza się w nich  jedynie koniec worka, który zostaje zgrzany po wytworzeniu próżni w opakowaniu.

Pakowarki i inny sprzęt masarski w ERY Food Machinery

W naszej ofercie posiadamy maszyny masarskie najwyższej klasy o różnym zastosowaniu. Zajmujemy się sprzedażą zarówno nowych jak i używanych urządzeń. Łącznie posiadamy ponad 1000 specjalistycznych sprzętów niezbędnych w procesie przetwórstwa i przygotowywania żywności. Dbamy, aby nasze urządzenia spełniały jak najwyższe normy, sprowadzając sprzęt tylko od zaufanych producentów. Jeżeli pracujesz w przemyśle spożywczym, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami  – oferujemy najwyższą jakość usług i przystępne ceny.

 

Tags: ,