czwartek, 25 kwietnia, 2024

Nowoczesne tarasy ogrodowe są dopracowane w najmniejszych szczegółach pod kątem estetycznym i użytkowym. Szukasz inspiracji, dzięki którym stworzysz tuż za progiem domu modną, zachwycającą strefę letniego relaksu? W takim razie sprawdź, jakie trendy dominują w ogrodach!

Minimalizm wciąż na czasie

Zasada „mniej znaczy więcej” od kilku sezonów króluje w stylowych salonach, kuchniach i łazienkach. Zaskoczyć może fakt, że minimalizm świetnie czuje się również wśród bujnych kwiatów i intensywnej zieleni! Nowoczesne tarasy zdominowane są przez proste linie, symetryczne układy, subtelne i jednolite kolory. Surowa kompozycja z żywą roślinnością tworzy wyjątkowy, wysmakowany duet.

 

Tarasy ogrodowe – bliskie spotkania z naturą

Tarasy ogrodowe i wnętrze domów przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Natura wdziera się do salonów i jadalni przez wielkoformatowe przeszklenia, całoszklane narożniki i ogrody wertykalne na elewacjach. Tarasy montowane na dachach czy piętrach pozbawione są klasycznych balustrad na rzecz lekkich przeszkleń.

 

Funkcjonalność przede wszystkim

Nowoczesny taras powinien przede wszystkim wiernie służyć domownikom i gościom. Producenci wyposażenia outdoorowego robią wszystko, aby stworzyć najbardziej wymagającym klientom  optymalne warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu. W efekcie na modnych tarasach pojawiają się nie tylko meble i donice z kwiatami, ale również solidne zadaszenia ze szklaną, przesuwną zabudową, promienniki podczerwieni generujące przyjemne ciepło, grille gazowe o rozbudowanych funkcjach czy jacuzii ogrodowe.

 

Meble z technorattanu – modnie, solidnie, wygodnie

Przeglądając katalogi prezentujące modne ogrody, nie sposób nie zauważyć, jakie meble cieszą się największą popularnością – technorattanowe! Czołowi producenci oferują nie tylko klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł, ale również wygodne kanapy, designerskie huśtawki i ciekawe leżanki.

Tags: ,
live url yfine.pl folkgallery.org