czwartek, 25 kwietnia, 2024

Mele technorattanowe od lat są jednymi z najchętniej wybieranych – widać to przyglądając się polskim ogrodom, tarasom, balkonom. Za popularnością tego tworzywa stoi przede wszystkim jego wysoka odporność na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne. Czy meble technorattanowe sprawdzą się w naszych strefach wypoczynkowych? Zdecydowanie tak!

Technorattan w nowoczesnej odsłonie!

Technorattan komplet znany jest od wielu lat – początkowo miał on jedynie zastępować naturalny rotang, którego nadmierne pozyskiwanie szybko prowadziło do dewastacji środowiska. Z czasem okazało się, że tworzywo to doskonale sprawdza się jako materiał outdoorowy. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie ogrodów bez kompletów z technorattanu. Jego wysokie parametry techniczne doceniają także właściciele restauracji i kawiarni, którzy w okresie letnim tworzą ogródki na świeżym powietrzu.

Jak tworzone są meble technorattanowe?

Kolekcje technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na zabezpieczenie przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne obniżenie wagi mebli, przez co ich podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. Struktura technorattanu nie jest porowata – oznacza to, że brud czy kurz nie wnikają do wnętrza tworzywa. Czyszczenie takich powierzchni zajmie nam dosłownie chwilę.

Jak udoskonalić przestrzeń wypoczynkową? Z pewnością przydatny okaże się parasol ogrodowy, który uchroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne parasole posiadają czasze tworzone z materiałów odpornych na wilgoć, przez co skutecznie ochronią nas zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Wiele punktów regulacji pozwoli dostosować parasol do aktualnych potrzeb.

Tags: ,
lerliteargentina.com myana-bg.org zobacz wiecje