czwartek, 18 lipca, 2024

Skituring to sport, który zawitał do nas stosunkowo niedawno. Na świecie istnieje od wieków, jednakże do naszego obszaru świata dotarł stosunkowo późno. Nie zmienia to faktu, że na rynku od razu zaroiło się od ofert potrzebnego dla tego sportu sprzętu, dzięki czemu nowicjusze od razu mogli zainwestować w coś, co jest po prostu dobre.

Wiązania skiturowe atomic

Bardzo ważne na samym początku jest to, aby dobrać dla siebie możliwie najlepiej dopasowany komplet narciarski, dzięki któremu będziemy mogli skupić się na jeździe, a nie na tym, czy sprzęt działa tak, jak powinien. Niezwykle istotne będą nie tylko buty i narty, ale również wiązania, które znacząco różnią się od tych tradycyjnych. Skituring to sport, który łączy w sobie tradycyjne zjazdy i wymagające wejścia, które likwidują potrzebę korzystania z wyciągów. Wiązania skiturowe atomic posiadają tryby, które pozwalają nie tylko na zjazd, ale również na swobodne podchodzenie. W trybie podchodzenia pięty mamy wolne, a sama czynność staje się zdecydowanie prostsza. Kiedy mamy zamiar zjechać, koniecznie musimy zmienić tryb, do czego będzie potrzebne obrócenie wiązania.

Rodzaje wiązań skiturowych

Po zdecydowanie, jakie wiązania i jaki sport narciarski chcemy w górach uprawiać, należy zdecydować dokładnie, jakich wiązań potrzebujemy. Wiązania skiturowe mogą być szynowe, hybrydowe lub pinowe. Wiązanie szynowe należy do najstarszych, a jego mechanika polega na istnieniu na nartach dodatkowej szyny, którą zwalnia się w momencie podchodzenia. To wiązanie nie sprawdza się jednak na dziewiczych stokach, dlatego coraz bardziej odchodzi w przeszłość. Dla dzisiejszych skiturowców to bowiem dziewicze stoki są najbardziej atrakcyjne. Wiązania pinowe to znacznie nowsze i bardziej atrakcyjne rozwiązanie. Polega ono na zastosowanie dwóch bolców w wiązaniu, który dodatkowo trzyma but w odpowiednim miejscu. Takie same bolce znajdują się w piętce. Ten rodzaj wiązań jest dużo lżejszy, niż ten szynowy. Wiązania hybrydowe, które łączą w sobie kilka rozwiązań. To pomysł dla sportowców, którzy chcą się wyróżniać, ale nie jest to rozwiązanie zapewniającą najwyższą elastyczność i dynamikę jazdy, o czym warto pamiętać, podejmując ostateczną decyzję.

W każdym przypadku najlepiej jest udać się do specjalistycznego sklepu, w którym otrzymamy fachową poradę, a obsługa a przyjemnością i profesjonalizmem podejdzie do naszych potrzeb, dzięki czemu wyjdziemy ze sklepu zaopiekowani i ze świetnie dopasowanym sprzętem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/narty-i-wiazania/819-219-t-backland-wiazania-tourowe-819.html wiązania skiturowe atomic.

Tags: ,