czwartek, 25 kwietnia, 2024

Która z pań nie marzy o idealnie gładkich nogach bez najmniejszego śladu przebijających się włosków i podrażnień? Niestety, osiągnięcie pożądanego efektu w domowych warunkach nie jest możliwe. Nawet kupno kosztownego depilatora wysokiej klasy nie jest w stanie zagwarantować idealnego rezultatu na dłużej niż mniej więcej 3 tygodnie. Wszystkim kobietom pragnącym zapomnieć o regularnej depilacji z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna.

Jak działa sprzęt dla medycyny estetycznej?

Sprzęt dla medycyny estetycznej wykorzystywany w zabiegach depilacji działa na zasadzie fototermolizy. Urządzenie ze specjalną głowicą emituje laser, którego światło wnika w głąb skóry. Wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Wysoka temperatura działa na cebulkę destrukcyjnie. Im włosy są ciemniejsze, tym kuracja przynosi lepsze efekty.

Warto?

Jedną z największych zalet laserowej depilacji jest jej skuteczność. Kilka zabiegów wystarczy, aby na zawsze pozbyć się nieestetycznego owłosienia (należy jednak pamiętać, żeby raz w roku poddawać się  jednemu zabiegowi utrwalającemu). Dzięki precyzyjnym laserom możemy pozbyć się włosów z każdej części ciała, nawet tych najbardziej wrażliwych. Depilacja nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, które negatywnie wpływałyby na skórę czy zdrowie.

Czy depilacja laserowa ma jakieś wady? Niewiele. Podczas zabiegu możemy odczuwać delikatne pieczenie. Intensywność nieprzyjemnych doznań zależy od indywidualnej odporności na ból. Przed zabiegiem należy zrezygnować z wizyt solarium i depilacji maszynkami.

Tags: ,
turtlemusic.com awiepiszczy.com.pl usiek.pl