niedziela, 26 maja, 2024

Skoki spadochronowe nie są dyscypliną sportu dla każdego przeciętnego zjadacza chleba. Dlatego zanim zapiszemy się na kurs spadochronowy dokładnie przemyślmy swoją decyzję.

Samodzielne skoki ze spadochronem

Kurs spadochronowy przeznaczony jest dla osób, które zdecydowały się na samodzielne skoki. To znaczy, ze nie chcą skakać w towarzystwie instruktora. Jednak, gdy nigdy wcześniej nie skakaliśmy, to warto choć raz skoczyć w tandemie. Wtedy przekonamy się czy to naprawdę sport dla nas, a może przeszacowaliśmy swoje siły oraz odwagę…

Kiedy warto zapisać się na kurs spadochronowy?

Musi to być bardzo dobrze przemyślana decyzja. Nie podejmujmy jej pochopnie pod wpływem czyjejś namowy czy adrenaliny. To szybko minie. Pamiętajmy też , że sam kurs jest dość drogi i będzie on stanowił poważną pozycję w naszym domowym budżecie. No i wreszcie samo ryzyko. Skoki spadochronowe to wyjątkowo niebezpieczny sport, jesteśmy narażeni na bardzo poważne kontuzje, a nawet na utratę życia. Podsumowując kurs spadochronowy będzie od nas wymagała zaangażowania, czasu, a także sporej ilości gotówki. Zastanówmy się czy jesteśmy na to w pełni przygotowani na tak duże poświęcenie. Warto też skonsultować tę decyzję z naszymi bliskimi, może mieć ona ogromny wpływ także na ich życie.

Pomysł na karierę zawodową.

Kurs spadochronowy może być też początkiem naszej nowej drogi zawodowej. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień. Musimy zdobyć niezbędne doświadczenie, a to z pewnością trwa dość długo… I nie jest to ścieżka dla niecierpliwych osób, które nastawione są na szybki i bezproblemowy sukces.

Skakać możemy zacząć w różnym wieku, a więc nie jest to ścieżka zarezerwowana tylko i wyłącznie dla młodzików. Pamiętajmy jednak, że musimy mieć bardzo dobrą kondycję i stan zdrowia. Skoki spadochronowe są wszak sportem ekstremalnym.

Gdzie możemy pracować w przyszłości? Gdy zdobędziemy duże doświadczenie, jako skoczkowie możemy zdecydować się na karierę instruktora. Kolejna opcja to praca w służbach mundurowych czy firmach ochroniarskich wysokiej klasy. To ciekawe opcje dla osób, które nie przepadają za monotonią i nudą w pracy. Skoki spadochronowe z pewnością zapewnią nam stały dopływ adrenaliny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Tags: ,