czwartek, 18 lipca, 2024

Pełne usta kojarzą się ze zmysłowością i w wielu kulturach uznawane są za oznakę kobiecości – nie inaczej jest w europejskim kręgu kulturowym. Niestety, natura nie wszystkie panie obdarzyła tak samo pełnymi ustami. Na szczęście kobiety z ustami wąskimi i mało widocznymi mogą dzisiaj poprawić swój wygląd – wszystko za sprawą prostych i bezbolesnych zabiegów. Co warto o nich wiedzieć? Czy są bezpieczne?

Kwas hialuronowy wypełniający usta

Wypełnienie i konturowanie ust możliwe jest przy pomocy substancji na bazie kwasu hialuronowego. Składnik ten naturalnie występuje w naszym organizmie i odpowiedzialny jest za wiązanie wody w komórkach ciałach. Dzięki niemu nasza skóra jest sprężysta, nawilżona, pełna blasku. Kwas hialuronowy stosowany do wypełniania ust jest preparatem całkowicie bezpiecznym i przebadanym, który nie powoduje reakcji alergicznych. Jego zastosowanie pozwala na uwydatnienie czerwieni ust oraz ich znaczne powiększenie. Zabiegi przeprowadzane są w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Modelowanie ust zalecane jest osobom po 25. Roku życia – w tym czasie zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki a kontur ust może zacząć zanikać.
Zabieg trwa ok. 30 minut i jest całkowicie bezbolesny ze względu na zastosowanie znieczulenia miejscowego. Efekty widoczne są od razu. Tuż po zabiegu może utrzymywać się niewielka opuchlizna, która znika po 48 godzinach.

Czy zabieg modelowania ust jest bezpieczny?

Wiele pań waha się i boi zabiegów medycyny estetycznej – niesłusznie, gdyż są one przeprowadzane przez profesjonalistów i w odpowiednich warunkach. Przed samym zabiegiem przeprowadzany jest krótki wywiad lekarski podczas którego padają pytania o ogólny stan zdrowia i wszelkie przeciwwskazania. Dopiero po takiej rozmowie możliwe jest zakwalifikowanie do zabiegu. Podczas rozmowy z lekarzem możemy także zadać wszelkie nurtujące nas pytania.

Tags: , , ,