czwartek, 18 lipca, 2024

Dwukolorowe kuchnie pomagają przełamać panującą w nich jednostajność. Coraz więcej osób decyduje, że ma już dość monotonii wyznaczone jednym kolorem. Należy umiejętnie dopasować kolorystykę, a uda stworzyć się ciekawe inspiracje domowych wnętrz.

Małe, dwukolorowe kuchnie

Dwukolorowe kuchnie fantastycznie sprawdzają się w przypadku małych wnętrz. Przy czym uwaga – zły dobór kolorów może sprawić, że całość zostanie przytłoczona, a wnętrze wizualnie zostanie pomieszczone. W przypadku małych kuchni stawiajmy na jasne i żywe kolory, jak chociażby uniwersalna biel, którą można zestawić ze spokojem z ożywczą limonką. Biały kolor równie dobrze można dopasować z różem lub pastelową szarością. Unikajmy w tym przypadku wszelkich odcieni brązu, czarnego, a nawet ciemnego zielonego, itd. – wszystkiego co kojarzy się z ciemnymi barwami. Ożywmy pomieszczenie, dzięki czemu będzie wydawało się ono jeszcze bardziej ciekawe i przytulne.

Duże, dwukolorowe kuchnie

W przypadku dużych kuchni można pozwolić sobie na nieco większe szaleństwa, jak chociażby czarne meble z białymi ścianami. Tutaj ze spokojem możemy pomyśleć o ciemniejszej kolorystyce, ponieważ nie trzeba dbać o dużą przestrzeń. Przy czym pamiętajmy o tym, aby tak dwukolorowe kuchnie, aby pasowały do całości wnętrza. Przemyślmy kolorystykę, skorzystajmy z porad osób doświadczonych, które lepiej będą wiedzieć, jakie kolory idealnie będą ze sobą współgrać. Można obejrzeć gotowe zestawy meblowe w dwóch kolorach, aby do swojej kuchni wybrać najciekawszy i funkcjonalny komplet. 

 

Tags: ,