czwartek, 25 kwietnia, 2024

Paznokcie dużo mówią o człowieku. Dla lekarza mogą być oznaką niedoboru witamin lub innych problemów zdrowotnych. Dla rodziców, zwłaszcza gdy było się dzieckiem, paznokcie były oznaką nieumytych rąk. Wygląd paznokci może wskazywać, że pracuje się rękami (lub nie), a także, że zwraca się uwagę na mniejsze szczegóły swojego osobistego wyglądu (lub znowu nie). W zależności od tego, co pragnie się uzyskać dzięki wyglądowi paznokci, można dokonać wielu wyborów dotyczących ich pielęgnacji.

Czym są akrylowe paznokcie?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci to połączenie ciekłego monomeru i sproszkowanego polimeru. Zasadniczo akryl tworzy twardą warstwę ochronną na naturalnym paznokciu. Po wystawieniu na działanie powietrza warstwa ochronna twardnieje całkowicie. Paznokcie akrylowe stały się dość modne w ciągu ostatnich dwóch lat, szczególnie wśród nastolatków i młodych kobiet. Akryle przemawiają do różnych osób po prostu dlatego, że można nimi manipulować, aby wyglądały tak, jak klient sobie życzy i mogą zwiększać długość paznokci bez kłopotów czy długiego zapuszczania ich. Ale, podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, wszystko ma zalety i wady.

Korzyści

Paznokcie wykonane tą metodą są długotrwałe. Gdy akryl wyschnie, paznokcie stają się siłą, z którą należy się liczyć. Trwałość paznokci akrylowych jest prawdopodobnie jedną z największych zalet, szczególnie w życiu codziennym. Można stać się kreatywnym. Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala na zrobienie z paznokciami praktycznie wszystkiego, czego się chce. Można dostosować rozmiar: kształt, kolor, wykończenie, a nawet akcesoria według własnego wyboru.

Wady

Akryl paznokciach pozostawia niewiele miejsca na to, aby naturalne paznokcie nadal rosły zdrowe. Warstwa akrylowa pozwala, aby paznokcie urosły wyjątkowo długie, ale gdy zdejmie się akryl, to czasami jedyne, co pozostanie, to cienkie jak papier paznokcie, które są gotowe do połamania się. W miarę upływu czasu wypełnianie i przerabianie paznokci może być trochę uciążliwe. Jeśli paznokcie rosną szybciej niż przeciętnie, to wizyta w salonie na pewno zacznie być niedogodnością. Długotrwałe noszenie akryli ma również znaczny wpływ na rachunek bankowy.

Czy akryle należy usunąć oraz wymienić? Tak, akrylowe paznokcie muszą zostać usunięte. Gdyby się je zostawiło, naturalne paznokcie wyrosłyby pod akrylem, powodując, że wyglądałyby jak brudne postrzępione szpony lub akryle po prostu by odpadły. Ogólny czas na noszenie akrylu wynosi od dwóch do trzech tygodni.

Tags: ,
alive.org live url ncjapiekna.com.pl