niedziela, 3 marca, 2024

Wiele osób zastanawia się, co wybrać do łazienki. Zarówno posiadanie wanny, jak i prysznica ma swoje zalety. Jednak bardziej uniwersalna wydaje się być wanna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w wannie można wziąć nie tylko szybką kąpiel, ale również zrelaksować się. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż gorąca kąpiel po całym dniu w pracy.

Wanna – bo wybór ma znaczenie

Oczywiście wanny dostępne są, zarówno w wielu rozmiarach, jak i kształtach. Zatem każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. Dla osób szukających funkcjonalności, a przy tym uniwersalności, najlepszym wyborem wydają się być wanny prostokątne. Idealnie wpisują się w geometryzm zarówno stylu skandynawskiego, jak i klasycznego. To ponadczasowa elegancja i szyk. Przy tym wanny prostokątne zachowują surowość i minimalizm, nie przytłaczają nawet małego pomieszczenia i idealnie do niego pasują. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że są również bardzo wygodne. Wybierając dodatkową półkę, są jeszcze bardziej funkcjonalne, gdyż można na niej przechowywać kosmetyki, zatem dodatkowo oszczędza się miejsce. Jest to szczególnie ważne, gdy łazienka jest bardzo mała.

Wanny prostokątne – jaki materiał wybrać?

Wanny prostokątne mogą być wykonane z różnych materiałów, zatem wybór w dużej mierze zależy od naszych preferencji, jak i budżetu. Wanny żeliwne są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Mają również luksusowy wygląd. Dzięki swojej wadze są niezwykle solidne. Zazwyczaj dostępne są one w kolorze białym. Na uwagę zasługują również nóżki, które dodatkową tworzą efekt retro, mogą być one również stylizowane na styl ludwikowski. Zatem do najlepszy wybór dla miłośników stylizowanych łazienek i francuskiej elegancji.

Ciekawym wyborem są również prostokątne wanny stalowe, są one pokryte emalią. Dzięki temu są jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także zarysowania. Są one również zdecydowanie tańsze, niż w przypadku wanien żeliwnych. Świetnie komponują się z boazerią angielską. Oczywiście ciekawym wyborem są także wanny prostokątne, które są wykonane z akrylu. Ich dużą zaletą jest bardzo niska cena. Takie wanny są lekkie, również długo utrzymują temperaturę wody. Warto także zwrócić uwagę, że pomimo niskiej ceny, wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zatem wybór odpowiedniej wanny nie musi być trudny. Wystarczy tylko zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić łazienkę. Dla stylu retro, czy też kolonialnego najlepszym wyborem jest wanna żeliwna. Z kolei wanny stalowe lepiej sprawdzą się w stylu prowansalskim. A dla miłośników stylu skandynawskiego i filozofii hygge polecana jest wanna akrylowa.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne

Tags: ,
https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ Industrialny dębowy stół do salonu https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/