czwartek, 18 lipca, 2024

Rozwody stanowią codzienność polskich sądów – w roku 2018 rozwodziło się już co trzecie małżeństwo. Rozwód jest niezwykle stresującym wydarzeniem, które wymaga od nas nie tylko olbrzymiej dojrzałości, ale i zrozumienia dla drugiej strony. Jak sprawić, aby przebieg procesu nie był dla nas obciążający?

Rozwód – czy można się do niego przygotować?

Współcześnie decyzja o rozwodzie jest najczęściej kwestią dogłębnie przemyślaną przez obie strony – w związku z tym podjęcie kroków prawnych nie jest zaskoczeniem. Złożenie wniosku rozwodowego będzie wymagało od nas wypełnienia odpowiednich dokumentów – w tym jednak poradzimy sobie bez trudu sami. Warto zastanowić się, czy powinniśmy skorzystać z pomocy adwokata – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Kiedy przyda się pomoc specjalisty?

Rozwód to nie tylko rozwiązanie aktu małżeńskiego – to także konieczność rozdzielenia wspólnoty majątkowej. W praktyce oznacza to, że sąd musi zadecydować o tym, jak podzielone zostaną wszelkie dobra zgromadzone przez małżonków w czasie trwania małżeństwa. Małżonkowie mogą ułatwić sprawę poprzez mediacje i wspólne podzielenie majątku. Jeśli jednak nie mogą dojść do porozumienia przydatna okaże się pomoc adwokata – zadaniem naszego adwokata będzie przede wszystkim reprezentowanie nas w sądzie i ochrona naszych interesów.

Jakie są zadania adwokata w czasie sprawy rozwodowej?

Decydując się na pomoc adwokata przede wszystkim musimy dokładnie opisać mu nasza sytuację, powody podjęcia decyzji o rozwodzie. Z pewnością będzie on miał wiele pytań. Koniecznie przedstawmy mu także sytuację majątkową i tę związaną z dziećmi. Zadaniem adwokata będzie przede wszystkim przedkładanie wniosków przed sąd, reprezentowanie nas na sali sądowej, ale również walka o nasze dobre imię. Adwokat ustrzeże nas także przed podejmowaniem pochopnych kroków prawnych.

Tags: ,