czwartek, 18 lipca, 2024

Sercem sypialni jest łóżko – aby zagwarantowało nam zdrowy sen, powinniśmy dokonać wyboru odpowiedniego materaca. W przypadku łóżka o niestandardowych rozmiarach dobrze sprawdzi się materac na wymiar. Na zakup którego się zdecydować?

Materac na wymiar, jego typy

Wybierając materac na wymiarnależy mieć na uwadze, że występuje w kilku typach. Najpopularniejsze z nich to:

  • Materac piankowy– z wkładem w całości wykonanym z pianek;
  • Materac termoelastyczny– jest wykonany z pianki termoelastycznej, zapewniając najlepsze podparcie kręgosłupa;
  • Materac wysokoelastyczny– wykonany z pianki HR, o podwyższonej twardości – jest jednym z najpopularniejszych materacy wśród klientów;
  • Materac lateksowy– gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa, idealnie dopasowuje się do ciała;
  • Materac kieszeniowy– będący materacem sprężynowym (dzięki temu, że każda ze sprężyn jest w oddzielnej osłonce, jest lepszym wyborem niż standardowy materac sprężynowy);
  • Materac hybrydowy– nowość na rynku materacy – łączy materace sprężynowe z piankowymi.

Materace na wymiar mają ogromną zaletą, którą inne materace o standardowych rozmiarach nie mogą się poszczycić – można dopasować je do łóżka o dowolnym rozmiarze!

Jaki materac na wymiarwybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki materac na wymiarw Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej, poproś o pomoc specjalistę. Sklepy zajmujące się sprzedażą wspomnianych materacy zatrudniają wykwalifikowany personel, który na pewno będzie w stanie Ci pomóc w wyborze materaca, abyś mógł cieszyć się zdrowym snem i ogromną ilością energii każdego dnia tuż po przebudzeniu.

Tags: ,