czwartek, 25 kwietnia, 2024

Leczenie niepłodności Kraków dotyczy wielu par, na szczęście o przypadłości niepłodności dziś wiadomo już naprawdę sporo, tak więc i sama diagnostyka, jak i leczenie, wyglądają zgoła inaczej niż jeszcze kilka lat wstecz. Ten ogromny postęp spowodował, że dostępnych jest wiele specjalistycznych klinik (np. klinika in vitro Kraków), które od lat specjalizują się w leczeniu niepłodności i zapłodnieniu in vitro (in vitro Kraków). Tego typu ośrodki to także ogromna nadzieja par, które marzą o własnym potomstwie.

Leczenie niepłodności Kraków – badania diagnostyczne kobiet

Choć temat niepłodności zawsze dotyczy pary, to nie ma co ukrywać, że w pierwszej kolejności szczegółowej diagnostyce zwykle najpierw poddawana jest kobieta. Tu też warto wspomnieć, że jedną z dość często diagnozowanych przyczyn niepłodności u kobiet jest tzw. dysfunkcja jajników. W celu wykluczenia wszelkich nieprawidłowości związanych z działaniem jajników, w pierwszej kolejności wykonuje się badanie USG, które często potwierdza obecność pęcherzyków Graafa w okresie około-owulacyjnym. Poza standardowym USG wykonuje się badania określenia stężenia hormonów (estradiolu), a także badanie poziomu progesteronu we krwi (badanie wykonuje się na około 7 dni przed spodziewaną miesiączką). Jednak na tym nie koniec. W kolejnym etapie kobieta poddawana jest badaniu HSG i histeroskopii. Wśród wszystkich badan niezwykle ważne są również badania genetyczne, hormonalne, immunologiczne czy bakteriologiczne. Popularnym badaniem jest także badanie PCT (inaczej test postkoitalny), które przeprowadza się go pod koniec pierwszej fazy cyklu jajnikowego (przed samą owulacją, po stosunku), gdyż badanie to ma na celu ustalenie aktywności plemników w śluzie szyjkowym.

Diagnoza męskiej niepłodności – klinika in vitro Kraków

Kliniki in vitro diagnozują również przyczyny męskiej niepłodności.

Tu podstawowym badaniem diagnozującym jest badanie nasienia (tzw. seminogram). Badanie to wykonywane jest łącznie z badaniem na obecność przeciwciał przeciwplemnikowych (ASA). Bardzo ważne jest też to, że materiał oddawany do badania przez mężczyznę jest zebrany po dwóch dniach wstrzemięźliwości seksualnej. Zwykle postawiona po tym badaniu diagnoza, pozwala już ustalić główną przyczynę niepłodności. Wśród dodatkowych badań u mężczyzn wykonuje się również badania np. w kierunku stresu oksydacyjnego.

Tags: , ,
avat-bahar.com hsmsapk.com dayloans10doqd.com