czwartek, 18 lipca, 2024

Jeśli chodzi o łazienkę w bloku to takiej możliwości, jak okno w łazience bardzo często brakuje, ale oczywiście można mieć na to wpływ we własnym domu. Czy warto decydować się na takie okno? Czy jest ono w łazience potrzebne?

Oświetlenie wnętrza

Okno w łazience przede wszystkim będzie cały czas doświetlone przez światło ze wnętrz i nie trzeba będzie korzystać non stop ze światła, jeśli tylko chce się skorzystać z łazienki. To jest całkiem spory plus dla osób, które szukają sposobów na oszczędności. Pomieszczenie z oknem może się też dużo lepiej prezentować.

 

Okno w łazience i lepsza cyrkulacja powietrza

W łazience najczęstszym rozwiązaniem zamiast okna jest wentylacja, ale niestety nie zawsze przynosi ona odpowiednie efekty, dlatego w tym wypadku okno również może być pomocne, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza. Spadnie dzięki temu dość podniesiony poziom wilgoci w pomieszczeniu, który na pewno bardzo często pojawia się po kąpieli.

 

A jak kwestia prywatności?

Wiele osób obawia się wstawiać okna do łazienki, ponieważ pojawia się obawa związana z tym, że ktoś z zewnątrz może zauważyć osobę w środku, a wiadomo, że łazienka jest miejscem dla każdego bardzo prywatnym. Jednak mimo wszystko w tym wypadku obaw nie powinno być, ponieważ można zdecydować się na specjalne rolety i zasłony. Na pewno nic nie będzie można przez nie zobaczyć.

Jak widać – jest wiele plusów przemawiających za posiadaniem okna w łazience. Warto wybrać takie dla siebie, a łazienka w końcowym efekcie będzie wyglądała pięknie.

 

Tags: ,