czwartek, 25 kwietnia, 2024

Giżycko to miasto znajdujące się w obszarze warmińsko-mazurskim. Jest to centrala powiatu giżyckiego oraz gminy wiejskiej Giżycko. Lokalizacja ta jest znana z żeglarstwa, ponieważ położona jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Z tego powodu do Giżycka co roku udaje się mnóstwo podróżnych zainteresowanych czarem zielonych pejzaży. Często meldują się też amatorzy sportu, należący do lokalnych grup, w których trenuje się najróżniejsze sporty wodne. W mieście jest jednak multum innych terenów, które powinno się zobaczyć podczas wycieczki w te tereny. Sprawdź, jakie dzielnice miasta są niepospolicie czarujące i pojedź na urlop swoich marzeń.

Jakie miejsca trzeba zobaczyć w Giżycku?

Giżycko słynie z zdumiewającej ilości terenów zadrzewionych. Niemałą część miasteczka zajmują laski, parki rekreacyjne oraz ogrody. Są to miejsca świetnie nadające się do relaksu na wolnym powietrzu. W obrębie Giżycka jest aż dziewięć pomników przyrody, z których większość to pojedyncze, olbrzymie drzewa. W okolicy jezior można odnaleźć wyjątkowej urody porty, przystanie, a także ośrodki żeglarstwa i turystyki wodnej. Do wartych zobaczenia zabytków w Giżycku zalicza się też wiekowy zamek krzyżacki oraz Twierdzę Boyen. Na ten moment w zamku jest hotel, w którym można spędzić kilka dni w trakcie relaksu w tej ślicznej mieścinie. Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która powstała w XIX wieku na polecenie króla Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Jej historia jest bardzo interesująca, ponieważ była ona newralgicznym obiektem strategicznym podczas dwóch wojen światowych. Dzisiaj teren twierdzy jest spożytkowany i udostępniony dla podróżnych i fanatyków historii militarnej. Oprócz normalnego zwiedzania lokalizacji z przewodnikiem w Twierdzy Boyen organizowane są rekonstrukcje potyczek, a także zjazdy motocyklowe czy różne koncerty. Przyciągającym uwagę punktem na drogach Giżycka jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Jest to unikat w skali kraju. Ponadto, jest to jedna z niewielu tego rodzaju konstrukcji w Europie. W sezonie wakacyjnym atrakcja przyciąga tłumy przyjezdnych, którzy przybyli zobaczyć moment obracania.

Giżycko – nie tylko turystyka

W Giżycku przemysł turystyczny ma duże znaczenie dla działalności całego miasteczka. Jednakowoż prężnie powiększają się inne działy gospodarki. Rosnącą popularnością charakteryzuje się przemysł lekki, a przede wszystkim wykonywanie rozdzielni elektrycznych, oświetlenia fabrycznego oraz światełek ekologicznych w postaci kolorowych łańcuszków świątecznych. Do przodu idzie także przemysł spożywczy. Reprezentowany jest przez takie firmy jak mleczarnia, fabryka sękaczy oraz kilka zakładów piekarniczych. Resztę przedsiębiorstw działających w Giżycku z łatwością odszukasz pod adresem strony: https://gizycko.info.pl/. Wyróżnione są tam zarówno sklepy, jak i lokale usługowe. Przede wszystkim warto zapoznać się z listą hoteli i noclegów. Te miejsca mogą okazać się przydatne w wielu wypadkach

Wydarzenia w Giżycku

W Giżycku odbywają się cykliczne imprezy, które ściągają tysiące turystów z każdej strony państwa. Do najbardziej znanych uroczystości należą Festiwale Piosenki Żeglarskiej i Morskiej oraz koncerty organowe, które grane są w ferie letnie. Giżyckie ośrodki kultury troszczą się też o rozrywkach młodszych osób i dzieci. Organizowane są treningi w sekcjach tanecznych, muzycznych, teatralnych, artystycznych i fotograficznych. Dla nieco starszych osób dobrymi umilaczami wolnego czasu są chór, sekcja szachowa lub Klub Seniora. W Giżycku istnieje też kilka regionalnych gazet oraz portali internetowych. Nowości z województwa nadawane są też przez warmińsko-mazurskie rozgłośnie radiowe.

 

Tags: ,
gscooper.com i-ta-events.com naacotruck.com