czwartek, 18 lipca, 2024

Bardzo duża ilość osób w obecnych czasach wyjeżdża do pracy na stałe lub nawet do pracy sezonowej w Niemczech. Tam nasz naród doceniany jest przez pracodawców, dzięki czemu mamy szansę na duże zarobki. Niezależnie od tego, czy pracujemy tam długo, czy też krótko, to warto postarać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech.

Kto może starać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Warto wiedzieć jednak, że nie każda osoba pracująca legalnie na niemieckiej ziemi musi rozliczać się z tamtejszymi urzędami skarbowymi. Prawo stanowi, że z niemieckim urzędem rozliczać muszą się osoby, które mają swoją firmę zarejestrowaną w Niemczech, pobierają z Niemczech emeryturę lub rentę, mają przyznaną 3 lub 6 klasę podatkową lub też na terenie Niemiec pobierają różnego rodzaju świadczenia. Tych wytycznych jest jeszcze kilka. Pozostała część osób może dobrowolnie wypełnić dokumenty do urzędu i postarać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech, jeżeli tylko chce odzyskać swoje pieniądze.

Pomoc biura rachunkowego

Aby móc odzyskać swój podatek lub nawet zwiększyć nadzieje na jego częściowe odzyskanie, będzie nam potrzebna niemiecka karta podatkowa lub odcinki od wypłat. Mając je w ręce możemy samodzielnie złożyć dokument do niemieckiego urzędu, co może okazać się trudne. Warto w takim wypadku skorzystać z ofert biur rachunkowych znajdujących się w Polsce, które często oferują pomoc przy odzyskiwaniu pieniędzy z podatku. Skorzystanie z takiej oferty może okazać się bardzo dobrym i zyskownym dla nas krokiem..

Tags: ,