czwartek, 25 kwietnia, 2024

Skandynawski styl w branży meblowej to najczęściej proste formy i jasne kolory, a także funkcjonalność. Jednak skandynawskie meble mogą być też designerskie i oryginalne, dlatego znakomicie pasują do wnętrz urządzonych nowocześnie. Współczesne propozycje łączą się z cechami charakterystycznymi tego nurtu, tworząc niekonwencjonalne rozwiązania.

 

Skandynawskie meble – jak je rozpoznać?

Skandynawskie meble to przede wszystkim ograniczona paleta kolorów. W stylu tym zdecydowanie dominuje biel oraz jasne drewno, dzięki czemu pomieszczenia są jak najbardziej naturalne i neutralne kolorystycznie. Cechą bardzo ważną jest także brak przepychu i proste, wręcz surowe wzornictwo. Odcienie muszą być stonowane, a kształty regularne, ponieważ styl ten od zawsze kojarzy się z bezpieczeństwem, spokoje oraz użytecznością.

Do wykonywania mebli wykorzystywane są różne surowce, ale najczęściej jest to rodzime drewno oraz wiklina. Meble tapicerowane powinny mieć jasne obicia wykonane z jasnych, miękkich tkanin.

 

Skandynawskie meble a inne aranżacje

Największą zaletą, jaką mają skandynawskie meble, jest to, że pasują one praktycznie do każdego wnętrza. Świetnie komponują się z innymi stylami, co pozwala na stworzenie oryginalnego miszmaszu w przestrzeni mieszkalnej. Można je łączyć m.in. z dodatkami czy meblami w stylu industrialnym czy klasycznym, aby osiągnąć niepowtarzalny efekt. Modne jest ostatnio połączenie surowego stylu skandynawskiego z ciepłymi dodatkami w kolorze złota – taki styl to scandi chic, który powoli wkracza na salony.

Meble wykonane z trwałych materiałów, czyli drewna, sklejki lub metalu to gwarancja przynajmniej kilkunastu lat bezproblemowego użytkowania, dlatego są one bardzo chętnie kupowane do mieszkań i domów. Pozwalają na stworzenie efektowniej aranżacji dosłownie w każdym, nawet najmniejszym wnętrzu.

 

Tags: ,
ying.com.pl atn.org https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/