niedziela, 26 maja, 2024

Znalezienie mebli tarasowych nie jest dzisiaj wyzwaniem – zaproponują nam je przede wszystkim sami producenci, ale również sklepy ogrodnicze. Zanim jednak oddamy się zakupom warto zastanowić się, co powinno być dla nas priorytetem podczas zakupów. Czy jest to elegancka linia kompletów meblowych? A może trwałość tworzyw, z których są tworzone?

Luksusowe meble tarasowe, które będą cieszyć oczy wiele lat

Najważniejszą cechą mebli ogrodowych powinna być ich trwałość. Dawniej wykorzystywano materiały niskiej jakości, czego efektem było ich szybkie pękanie, łamanie, koślawienie. Dzisiaj najlepsi producenci stosują tworzywa odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które przez wiele lat będą cieszyć oczy użytkowników. Ekskluzywne meble na taras tworzone są przede wszystkim z aluminium, które stanowi stelaż. Malowany proszkowo metal jest odporny na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Niska waga sprawia, że przenoszenie elementów zestawu nie sprawi problemów.

Jako materiały wierzchnie wykorzystywane są: technorattan, poduszki i siedziska. Interesującym rozwiązaniem są także liny polipropylenowe, które wypełniają oparcia oraz podłokietniki. Liny wyglądają bardzo ciekawie, przyciągają wzrok, jednocześnie odznaczają się dużą odpornością na wnikanie brudu, wilgoci czy rozciąganie. Na aluminiowych stelażach często kładzione są również wygodne i trwałe poduszki tapicerowane hydrofobowymi tkaninami. Chronią one wnętrze przed brudem i wilgocią.

Meble modułowe – czy warto mieć je na swoim tarasie?

Coraz więcej klientów sklepów producentów wybiera meble modułowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystywania osobno lub też łączenia ze sobą, przez co możliwe jest osiągnięcie obszernej sofy narożnej. Meble modułowe to świetny wybór dla osób kreatywnych, które stale chcą zmieniać oblicze tarasu czy ogrodu.

Tags: , ,