Samochody odgrywają istotną rolę w ludzkim życiu. Konstrukcje takich pojazdów obejmują wiele ważnych komponentów. Między innymi kluczową funkcję spełnia szyba przednia, a także szyby tylne i boczne. Ich uszkodzenie może wiązać się z poważnymi problemami. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.
Szyby spełniają zadania konstrukcyjne oraz umożliwiają obserwację drogi i jej otoczenia. Obecnie producenci wykorzystują specjalne technologie wzmacniania szkła. Dzięki temu szyby wykazują sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i inne niekorzystne czynniki. Mimo to są one narażone na pęknięcia i odpryski. Dość często wiąże się to z potrzebą wezwania pomocy drogowej.
-
Odpryski na szybie
Jedną z powszechniejszych awarii związanych z szybami samochodowymi jest powstawanie odprysków. Z pozoru są to drobne uszkodzenia, które czasami można naprawiać samodzielnie przy pomocy specjalnych klejów. Jeśli jednak są one za duże lub zlokalizowane w ważnych miejscach, wówczas konieczna jest bardziej profesjonalna naprawa albo wymiana całej szyby. Zdaniem eksperta z serwisu PomocDrogowa.info, w takiej sytuacji rozwiązaniem problemu jest wezwanie pomocy drogowej, która przetransportuje auto do stacjonarnego serwisu szyb albo firmy świadczącej usługi i wykonującej naprawy w ramach usługi Assistance.
-
Pęknięcia i inne poważne uszkodzenia szyb
Odpryski zwykle powstają jako skutek różnych elementów na drogach, takich jak odpryskujące kamyczki, itp. W wyniku stłuczek oraz poważniejszych zdarzeń może jednak dojść do powstawania tak zwanych pajęczyn, dużych pęknięć albo nawet do zbicia szyby. Nie wolno lekceważyć takich uszkodzeń, ponieważ wpływają one negatywnie na widoczność na drodze oraz osłabiają konstrukcję pojazdu. Takich uszkodzeń nie da się kleić, więc jedynym rozwiązaniem jest wezwanie fachowców na trasę.
-
Profesjonalne wsparcie pomocy drogowych i mobilnych serwisów
Na szczęście na rynku działalność prowadzą liczne firmy oferujące fachowe wsparcie klientom, których szyby samochodowe zostały uszkodzone. W zależności od typu wezwanej firmy, można liczyć na następujące formy wsparcia:
- odholowanie pojazdu do stacjonarnego serwisu zajmującego się naprawą i wymianą szyb,
- klejenie szyby na miejscu awarii (użycie specjalnego kleju, jeśli uszkodzenie jest niewielkie),
- wymiana szyby na trasie (na rynku pojawia się coraz więcej mobilnych serwisów szyb dojeżdżających w miejsce wskazane przez klienta).
Jak widać, istnieje sporo opcji na wypadek uszkodzenia szyby w terenie. Poszukiwanie porządnych fachowców nie jest na szczęście niczym trudnym. Wiele ofert i informacji jest bowiem dostępnych w Internecie.