czwartek, 18 lipca, 2024

Łóżko to miejsce, gdzie na pewno lubimy się kłaść po ciężkim dniu w pracy. Jednak czasem bywa tak, że jednak niechętnie wracamy do łóżka i spędzamy w nim kolejną noc. Na pewno tak jest w takich momentach, kiedy mamy zbyt miękki materac. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Zły i zbyt miękki materac

Zbyt miękki materac może spowodować pogorszenie się naszego stanu zdrowia. W momencie, kiedy z łóżka wstajemy z bólem pleców, nie możemy dobrze się rozciągnąć, ponieważ czujemy, że nasze mięśnie są zbyt napięte, musimy zastanowić się nad tym, czy nasz materac nie jest źle dobrany. Im dłużej będziemy spali na takim materacu, tym większa pewność, że nasze zdrowie z czasem może się pogorszyć. Dlatego warto rozważyć kupno nowego materaca na łóżko lub zastosować inne rozwiązań.

Dodatki na materac

Na zbyt miękki materac można zastosować odpowiednie nakładki z pianki termoelastycznej, które spowodują, że sam materac nie będzie się tak uginał. Warto zwrócić uwagę na takie nakładki, które mają odpowiednie mocowania. Dzięki nim sama nakładka podczas spania nie będzie się przesuwać w żadną stronę. Dobrym sposobem na taki miękki materac jest również płat zwykłej maty kokosowej. Dobrze wybrać ten, który ma grubość około 1cm. W ten sposób powierzchnia materaca będzie utwardzona i będziemy mieli pewność, że nie będziemy się na łóżku zapadać. Wiele osób poleca topper – materac nawierzchniowy, który wyrównuje powierzchnię miękkiego materaca. Takie rozwiązania są tańsze niż zakup nowego materaca do swojej sypialni. 

Tags: ,