niedziela, 26 maja, 2024

3ds Max to program komputerowy, który służy do tworzenia animacji i trójwymiarowej grafiki. Jeśli interesuje cię modelowanie 3D, animacje i wizualizacje, kurs 3 ds Max jest właśnie dla ciebie.

Kurs 3ds Max: dla kogo?

3ds Max jest programem bardzo rozbudowanym, który ma wiele możliwości. Pierwsza wersja programu ukazała się w roku 1990. Program 3ds Max wykorzystywany jest między innymi w branży filmowej. Kurs 3ds Max został przygotowany specjalnie z myślą o tych, których fascynuje świat animacji. Kursy przygotowano tak, że wśród nich coś dla siebie znajdą osoby, które dopiero zamierzają zacząć przygodę z tym programem, jak również dla tych, którzy podstawy programu już dawno opanowali i chcą zdobyć nowe umiejętności. Możliwości, jakie daje program 3ds Max są tak szerokie, że naprawdę warto nauczyć się jego obsługiwania. Wspomnieliśmy już, że program wykorzystuje branża filmowa, ale jest on wykorzystywany również we wzornictwie przemysłowym i architekturze. Bardzo często przy pomocy tego programu powstają gry komputerowe.

 

Jakie są możliwości programu 3ds Max?

Modelowanie z programem 3ds Max jest bardzo proste i przyjemne. Interfejs użytkownika jest płynny i bardzo nowoczesny. Narzędzi, które można wykorzystać do tworzenia animacji i modelowania program oferuje naprawdę sporą liczbę. Zaletą programu jest także to, że jest on kompatybilny z mnóstwem silników renderujących. Jest dopasowany między innymi do NVIDIA Iray, V-Ray, Arnold Render. Z programu 3ds Max korzystają architekci, studia gier i animacji. Warto wspomnieć, że w programie 3ds Max powstał polski film animowany pod tytułem „Katedra”.To także ten program wykorzystany został do stworzenia fragmentów filmu „Władca Pierścieni”. Są to chyba najlepsze rekomendacje dla programu; powinno też być to zachętą, aby skorzystać z kursu.

Tags: , ,