czwartek, 25 kwietnia, 2024

Można powiedzieć ciepły montaż okien, ale niektórzy używają sformułowania warstwowy. Samo pojęcie jest nieważne, ale chodzi o to, co ten sposób montowania okien, jest w stanie zaoferować potencjalnym inwestorom. Oto najważniejsze informacje, które trzeba posiadać na ten temat.

Ciepły montaż okien energooszczędnych

O takim typie montażu mówi się w obliczu stolarki okiennej energooszczędnej. Jeżeli ktoś chce być pewnym tego, że okna o niezwykle wyśrubowanych normach, faktycznie pozwolą na zachowanie dobrej izolacji termicznej, musi zastosować się do zasad ciepłego montażu. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na to, że są określone pewne standardy, które mówią o tym, że współczynnik przenikania ciepła dla okien fasadowych nie może przekraczać 0,9 W/m²K. Jeżeli chodzi o okna dachowe, to ten sam współczynnik wynosi 1,1 W/m²K. Okna energooszczędne muszą spełniać jeszcze bardziej restrykcyjne normy.

Szczelna warstwa izolacyjna

Dlaczego tak ważny jest ciepły montaż okien? Chociażby dlatego, że dzięki temu można mieć pewność, iż warstwa izolacyjna będzie w całości dobrze uszczelniona. Nie ma nic gorszego niż nieszczelne połączenie okna z murem. Doprowadzi to do powstania wilgoci. W przyszłości, powstaną maleńkie dziurki (które na początku mogą być nawet niewidoczne dla okna), którymi to dojdzie do ulatniania się ciepła z domu. Właściwości termoizolacyjne okien nie zostaną w ten sposób zachowane. Dlatego tym bardziej należy położyć nacisk na wykonanie ciepłego montażu okien w swoich domach. 

 

Tags: ,
imytolepiej.pl https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/