czwartek, 18 lipca, 2024

Nowoczesne zadaszenie tarasu daje możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu – nawet w czasie deszczu. Tego rodzaju konstrukcje budowlane można stworzyć samodzielnie. Takie prace można również powierzyć specjalistom, którzy wszystko wykonują zgodnie z życzeniem klienta.

Nowoczesne zadaszenie tarasu – poliwęglan komorowy

Bardzo często spotykanym materiałem, jeżeli chodzi o nowoczesne zadaszenie tarasu, jest poliwęglan komorowy. Jest to tani, ale bardzo mocny materiał, który pozwala na to, aby całość przetrwała długi czas, jeżeli wszystko montowane jest w odpowiedni sposób. Cena takiej formy zadaszenia zależna jest od parametru izolacyjności cieplnej i współczynnika przepuszczalności światła. Do tego bierze się również pod uwagę grubość i zabarwienie samej płyty. Budując zadaszenie musimy być świadomi tego co chcemy osiągnąć i jaki ma być efekt końcowy. Czy zadaszenie ma być tylko i wyłącznie ochroną przed deszczem? Czy także ma być to ochrona przed promieniowaniem słonecznym?

Nowoczesne zadaszenie tarasu – solidne płyty

W przypadku ochrony przed deszczem bierze się na ogół pod uwagę tylko i wyłącznie solidne płyty z poliwęglanu komorowego w kolorze bezbarwnym. Jeżeli chodzi o brak promieniowania słonecznego pod zadaszeniem, to należy spojrzeć na płyty komorowego mleczne lub dymione. Nowoczesne zadaszenie tarasu wymaga zastosowania o grubości 10-16 mm. Dodatkowo całość musi być wsparta na konstrukcji stalowo – aluminiowej, aby zapewnić stabilność całego zadaszenia tarasowego. 

 

Tags: ,