czwartek, 25 kwietnia, 2024

Twojemu porannemu wstawaniu z łóżka towarzyszy ból pleców albo głowy? Od jakiegoś czasu każda noc oznacza dla Ciebie przewracanie się z boku na bok i kłopoty z zaśnięciem? Zanim zaczniesz doszukiwać się przyczyn swojej bezsenności, przyjrzyj się bliżej swojemu materacowi. Bardzo prawdopodobne jest, że to właśnie nadgryziony zębem czasu materac jest źródłem kłopotów ze snem. Kiedy bezwzględnie należy zainwestować w nowe wyposażenie łóżka? Sprawdź!

Co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Według specjalistów średnia żywotność materaca wynosi około 7 lat. Wpływa na to nie tylko to,  że po kilku latach codziennego, intensywnego użytkowania zmienia się struktura materaca, ale również fakt, że materac jest siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń negatywnie wpływających na nasz organizm. Nierzadko zdarza się, że zniszczenia i odkształcenie materaca wymuszają jego szybszą wymianę. Jeśli czujesz podczas snu wpijające się w ciało sprężyny, zapadasz się w strukturę materaca, wyczuwasz nierówności lub podczas ruchów słyszysz trzeszczenie, możesz mieć pewność, że czas Twojego materaca dobiega końca.

Odpowiedni materac gwarancją dobrego samopoczucia

W sklepach z wyposażeniem do sypialni znajdziesz ogromny wybór różnorodnych materacy – kieszeniowych, sprężynowych, piankowych, lateksowych. Każdy z modeli inaczej zachowuje się pod wpływem nacisku i wykazuje inne właściwości. Podczas wizyty w sklepie warto przetestować każdy model i poznać jego specyfikę, aby mieć pewność, że nowy zakup sprosta zadaniu. Dużą uwagę zwróć na stopień twardości wybranego wstępnie modelu. Powierzchnia, na jakiej śpisz, powinna zapewniać kręgosłupowi stabilne i równomierne podparcie na całej długości.  Ważnym parametrem jest również wielkość materaca. W podwójnym łóżku najlepiej sprawdzi się materac 140×200, 160×200 lub 180×200. Osobie dorosłej śpiącej samej rekomenduje się  model o szerokości wynoszącej minimum 70 cm.

Tags: ,
sc.org Stolik pomocniczy na laptopa awiepiszczy.com.pl