czwartek, 18 lipca, 2024

Bóle pleców, rozdrażnienie, zwiększony poziom stresu, rozkojarzenie, problemy z zapamiętywaniem czy nauką to tylko część dolegliwości, jakie wywołuje bezsenność. Na jakość nocnego wypoczynku wpływa wiele czynników, wśród których ważne miejsce zajmuje odpowiednia powierzchnia do spania. Na czym spać, aby wreszcie zacząć witać każdy dzień z uśmiechem na twarzy?

Zdrowy sen to dobre samopoczucie

Jeszcze do niedawna popularna była opinia głosząca, że im twardszy jest materac, tym lepiej dla naszego zdrowia. Nic bardziej mylnego! Powierzchnia, na której śpimy, powinna zapewniać ciału równomierne podparcie na całej długości, a optymalny stopień jej twardości uzależniony jest od indywidualnej budowy anatomicznej (głównie wagi) użytkownika. Ponadto, aby zapewnić sobie swobodę ruchów, długość materaca powinna być o minimum 20 cm dłuższa niż nasz wzrost.
W sklepach z wyposażeniem sypialni znajdziemy bardzo szeroki wybór materacy o zróżnicowanej budowie wewnętrznej. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy materace bonellowe, sprężynowe, piankowe i lateksowe. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się nowoczesne modele z pianki termoelastycznej. To, jaki model sprawdzi się w naszej sypialni, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Przed podjęciem decyzji warto przetestować w sklepie każdy model i zasięgnąć języka u sprzedawcy, który pomoże wybrać opcję skrojoną na miarę naszych potrzeb.

Materace outlet – nie przepłacaj!

Jeśli obawiasz się, że kupno wysokiej klasy materaca mocno nadszarpnie Twój budżet, warto szukać okazji! Niezwykle pomocne mogą okazać się sklepy internetowe. Właściciele sklepów on-line nie są obciążeni kosztami wynajmu i utrzymania dużych powierzchni sklepowych oraz koniecznością zatrudniania wielu pracowników, co przekłada się na atrakcyjne ceny produktów. Doskonałym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty jest zaopatrywanie się w outletach. Materace outlet są w pełni wartościowymi produktami, które nie sprzedały się w minionym sezonie i muszą zwolnić miejsce w magazynach na następne kolekcje.

Tags: , ,