czwartek, 25 kwietnia, 2024

Klasyczne parasole ogrodowe odchodzą do lamusa – widać to coraz częściej. Zamiast nich Polacy decydują się na nowoczesne tarasole, czyli zadaszenie wybranej części tarasu, które nie tylko chronią przed słońcem, ale i wzbogacają przestrzeń wypoczynkową. Czy tarasola spełni nasze oczekiwania? Jakie rozwiązania zaproponują nam topowi producenci?

Dlaczego warto kupić tarasolę?

Tarasole to odpowiedź na oczekiwania posiadaczy tarasów i ogrodów – ta elegancka konstrukcja pozwala na skuteczną ochronę przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale też przed deszczem czy silnym wiatrem. Tarasole mają także funkcję estetyczną – firmy takie jak tarasola.pldokładają wszelkich starań, aby ich produkty zachwycały elegancją.

Jak wznoszone są tarasole?

Nowoczesne tarasole wznoszone są dzięki wykorzystaniu aluminiowych profili malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zabezpieczenie tworzywa przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Kolor tarasoli wybiera klient – ma on do dyspozycji paletę ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie tarasoli do istniejącej aranżacji tarasu.

Dach tarasoli ochroni przed słońcem i deszczem!

Dachy tarasoli tworzone są na wiele sposobów. Najbardziej poszukiwane są dachy lamelowe, tworzono z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Położenie lameli reguluje użytkownik, przez co sam decyduje, jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę. Lamele są odporne na silne promieniowanie słoneczne, wodę. Nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.  Innym rodzajem zadaszenia są dachy wykonane z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie skutecznie chroni przed słońcem i wilgocią.

Tags: , ,
tcupbra.org live url m.pl