czwartek, 25 kwietnia, 2024

Popularność medycyny estetycznej w Polsce nieustannie rośnie. Bogata oferta bezinwazyjnych zabiegów, spadające ceny i duża dostępność gabinetów medycyny estetycznej przyczyniły się do tego, że coraz większa rzesza z nas decyduje się nieco pomóc Matce Naturze. Z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny estetycznej coraz chętniej korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Jeszcze do niedawna chęć wyraźnej poprawy swojego wyglądu wiązała się z koniecznością „pójścia pod nóż”. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Aby wygładzić zmarszczki, odjąć swojej cerze kilkunastu lat, wyszczuplić problematyczne miejsca, usunąć szpecące blizny czy zlikwidować cellulit nie trzeba poddawać się inwazyjnym operacjom. Dzięki rozwojowi technologii w ciągu piętnastu minut możemy bezboleśnie i w pełni bezpiecznie zniwelować wszelkie mankamenty urody. W przeciwieństwie do operacji plastycznych, zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają poddawania się narkozie, pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Według danych statystycznych, przeciętny klient gabinetu medycyny estetycznej ma 45-55 lat. Osoby, które przekroczyły 56. rok życia stanowią około 33% wszystkich klientów.

Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością?

Oferta gabinetów medycyny estetycznej z roku na rok coraz bardziej się poszerza. Do  kuracji cieszących się największym zainteresowaniem pacjentów zaliczyć możemy przede wszystkim zabiegi wykorzystujące dobroczynne działanie kwasu hialuronowego (wypełnianie zmarszczek, poprawę owalu twarzy, powiększanie ust), mezoterapię, wampirzy lifting, peelingi medyczne. Więcej informacji na temat nowoczesnych zabiegów znajdziesz na stronie filine.pl.

Tags: ,
zobacz atn.org zhouse.pl