czwartek, 18 lipca, 2024

Własny dom to kwintesencja szczęścia dla wielu osób – to większa przestrzeń dla naszych bliskich, możliwość zaaranżowania ogrodu, szansa na stworzenie domowego biura. Wybudowanie własnego domu dzisiaj nie jest problemem – wiele firm zaoferuje nam swoje usługi, a dodatkowo sam dom może powstać w około rok. Różnica do tego, jak budowali nasi dziadkowie, jest olbrzymia. Jedyne co musimy mieć w nadmiarze, to pieniądze. Czy musimy zaciągać olbrzymi kredyt, aby wybudować dom? Nie!

Domy z drewna w Polsce

Wybudowanie własnego domu nie musi wiązać się z zaciąganiem olbrzymiego kredytu, który będziemy spłacali przez kolejne lata. Alternatywą dla domów oferowanych przez deweloperów są domy drewniane w konstrukcji szkieletowej, które przywędrowały do nas ze Skandynawii. Dzisiaj w Polsce działa wiele film, które zaoferują nam wybudowanie takiego domu w mniej niż rok. Firmy takie jak mawit.com.pl zapewniają, że dom w stanie surowym zamkniętym oddadzą po 2-3 miesiącach, a dom w stanie deweloperskim po ok. 8 miesiącach. Tak szybka budowa wynika z faktu, że jedynym elementem drewnianym takiego domu są jego fundamenty.
Skąd wziąć fajny projekt domu z drewna? Te także znajdziemy u samych producentów domów. Wśród licznych propozycji największym powodzeniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Domy te projektowane są w taki sposób, aby wewnątrz znajdowało się wiele przestrzeni i naturalnego światła.

Dlaczego to się opłaca?

Obecnie na polskim rynku królują oferty deweloperów, którzy sprzedają domy wolnostojące, bliźniaki lub też domy w zabudowie szeregowej. Cena takiego domu zawiera nie tylko cenę za ziemię, ale również sam dom oraz marżę sprzedawcy. Dodatkowo my sami musimy liczyć się także z procentem kredytu. W przypadku domu z drewna cena jego budowy może być nawet o 35% niższa od klasycznego domu murowanego!

Tags: , ,