czwartek, 18 lipca, 2024

Zbliżają się czterdzieste urodziny Twojego najlepszego przyjaciela a Ty nie wiesz czego mu życzyć? Zastanawiasz się nad treścią i długością swojej przemowy? Składanie życzeń tylko z pozoru nie sprawia nam żadnych trudności, rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Nierzadko towarzyszy nam stres i nerwy, które zaburzają poprawne złożenie życzeń solenizantowi. Odpowiednie i umiejętne przygotowanie jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach, dlatego też przed udaniem się na imprezę urodzinową bądź imieninową warto jest dokładnie przemyśleć treść naszych życzeń, które następnie popłyną w kierunku adresata. Jak to zrobić? Zobacz życzenia imieninowe na https://zyczeniowo.pl/zyczenia-imieniny/

Co zawrzeć w treści składanych życzeń?

Nad tą kwestią zastanawiamy się najdłużej. Czego życzyć znajomemu w dniu jego urodzin? Jak złożyć życzenia imieninowe przyjaciółce? Najlepszym rozwiązaniem będzie przelanie naszych myśli na papier. Mając przed sobą kartkę z życzeniami, które chcemy złożyć bliskiej osobie łatwiej będzie nam wychwyć wszelkie niedoskonałości tak by efekt końcowy zachwycał pięknem i oryginalnością. Przygotowując życzenia należy zawrzeć w nich informacje na temat okazji, czyli powodu z jakiego je składamy np. urodzin, imienin, narodzin dziecka, awansu w pracy itp. Dobrze jest także nawiązać do osobistych zainteresowań i marzeń solenizanta, w takich chwilach należy unikać niefortunnych potyczek słownych i odwołania się do przykrych sytuacji, które nieświadomie mogłyby urazić adresata. Czasami, kiedy okazja pozwala można w treści życzeń umieścić zabawną, ale nieprzesadzoną anegdotkę, która przywoła uśmiech na twarzy solenizanta, może być ona np. wspomnieniem z okresu dzieciństwa.

Szukasz pomysłu na prezent urodzinowy lub imieninowy? Sprawdź ofertę sklepu internetowego ze spinkami do mankietów Riwia.pl.

Jakiej długości powinny być składane życzenia?

Długa przemowa czy krótko i zwięźle? Boisz się, że składane życzenia będą zbyt krótkie lub wręcz przeciwnie, za długie? Pamiętaj, że w tym wypadku nie liczy się ilość, lecz jakość. Niekiedy wypowiedzianych dosłownie kilka zdań ma większe znaczenie niż przemowa na kilka stron. Ważne by składane przez nas życzenia płynęły prosto z serca, były osobistym słownym prezentem dla drugiej osoby.
Długość życzeń podobnie jak zawartość ich treści jest kwestią bardzo indywidualną, być może korzystając z okazji dodatkowo zechcesz podziękować przyjacielowi za otrzymane wsparcie i pomoc. Równie ważny co treść jest sposób ich przekazania, nasza przemowa powinna być zgodna z podstawowymi zasadami Savoir-vivre – kulturalna i elegancka.

Tags: ,