czwartek, 18 lipca, 2024

Któż z nas nie powiedział kiedyś (albo nawet i wczoraj), że nie marzy mu się dom? Nie jest to jednak tani wydatek, warto więc zastanowić się, czy można go w jakiś sposób zoptymalizować. Zazwyczaj wiadomo, jakim budżetem się dysponuje, jednakże trzeba w jego ramach uwzględnić nie tylko sam zakup domu czy też działki, lecz także kwestię wszystkich przyłączy, pozwoleń, notariusza jak i dziesiątki innych niezliczonych kosztów. Jeżeli jednak wiemy, jaki budżet możemy ściśle na dom przeznaczyć, łatwiej będzie nam znaleźć idealne rozwiązanie. Być może domy drewniane pod klucz będą spełniały te kryteria.

 

Dlaczego wybrać domy drewniane pod klucz?

 

Każdy rodzaj domu ma jakieś swoje zarówno zalety jak i wady. Jeżeli chodzi o domy drewniane pod klucz to bez wątpienia ogromną zaletą są ceny. Są one o kilka procent niższe, niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Nie można także zapomnieć o czasie potrzebnym na zbudowanie takiego domu. Dom murowany powstaje w kilkanaście miesięcy, domy drewniane pod klucz natomiast powstają w przeciągu paru tygodni. Wynika to z rozwiązań technologicznych, które pozwalają na tak szybkie działania. Przede wszystkim skrócono czas wykonywania mokrych prac, które mogą zostać zaburzone przez niekorzystne warunki pogodowe.

 

Wykorzystuje się gotowe prefabrykaty, dzięki czemu czas montażu na placu budowy również jest dużo krótszy, niż przy domach murowanych. Czas i pieniądze, które udało się zaoszczędzić, można bez problemu wykorzystać na odpowiednim wyposażeniu domu i dostosowaniu go do swoich zindywidualizowanych potrzeb.

 

Tags: ,